Czy można mrozić pieczarki? Jeśli tak, to jak?

XkahaX
zapytał 4 lata temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

patrycjao19
0
patrycjao19 | 4 lata temu | 2728 pkt
Oczywiście, że można. Najlepiej w następujący sposób:
1) umyć, obrać, osuszyć, pokroić pieczarki (aby ich wielkość była odpowiednia do sosów, zupy)
2) po porcjować pieczarki do pojemników plastikowych(tak aby potem tylko wyciągnąć i włożyć odpowiednią ilość od razu do garnka)
3) opisać pudełko i włożyć do zamrażarki
i gotowe;)
ps. jednak świeże pieczarki zawsze są najlepsze. Mrożone nadają się tylko do poddania po rozmrożeniu obróbce termicznej (nie można ich rozmrozić i dać np. do sałatki, tak jak robi się to ze świeżymi)
szabu
0
szabu | 4 lata temu | 6398 pkt
Ależ oczywiście. Idealnie sprawdzą się np. zimą, gdy pieczarki dostępne w sklepach pozostawiają wiele do życzenia. Pieczarki należy umyć i pokroić w plastry czy cząstki w zależności od tego, do czego mamy zamiar je potem użyć. Następnie wkładamy pieczarki do pojemników lub woreczków foliowych i wkładamy do zamrażalnika. Tym sposobem mamy wspaniałe mrożonki na czarną godzinę:)
lady-margot
0
lady-margot | 4 lata temu | 76478 pkt
Jasne, że można. Przed mrożeniem trzeba je jednak odpowiednio przygotować. Świerze pieczarki należy umyć w zimnej wodzie bardzo dokładnie, najlepiej szorstką gąbeczką, ścierając je troszeczkę. Następnie musimy je pokroić w taki sposób w jaki później będziemy potrzebowali po rozmrożeniu. Już pokrojone zanurzamy jeszcze na moment w zimnej wodzie po czym osuszamy np. papierowymi ręcznikami kuchennymi. Później należy je poporcjować i popakować - polecam do tego celu plastikowe, zamykane opakowania np. po maśle. Pudełeczka z pieczarkami wkładamy do zamrażarki i gotowe.
Smerfetka
0
Smerfetka | 18 mies. temu | 31937 pkt
Można. Najlepiej jest mrozić już podsmażone pieczarki. Dzięki temu po rozmrożeniu będziesz mieć gotowy produkt do dania. Po prostu podsmaż pieczarki. Wystudź. Przełóż do woreczków. Zamroź.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.