Czy mozna zajść w ciążę dzień po okresie?

anonim
zapytał 4 lata temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

weriontu
0
weriontu | 3 lata temu | 223011 pkt
Teoretycznie zajście w ciążę jest wtedy możliwe. Dzień po okresie powinny być jeszcze dni nie płodne, nigdy nie możemy mieć jednak co do tego pewności. Od każdej reguły zdarzają się przecież wyjątki, to samo dotyczy tej kwestii. Najlepiej nie ryzykować i po prostu zabezpieczać się nie tylko w dni płodne ale także w te teoretycznie nie płodne. Nigdy nie wiemy czy akurat tego miesiąca nasz organizm pod wpływem jakiegoś czynnika (np. leków) nie dopuści do dni płodnych w innym terminie niż powinien.
AgnieszkaKrakow
0
AgnieszkaKrakow | 9 mies. temu | 5241 pkt
Precyzyjne określenie dni płodnych u kobiety jest możliwe tylko wtedy, kiedy ma ona bardzo regularne miesiączki. A nawet wtedy jest to obarczone dość dużym prawdopodobieństwem błędu, gdyż bardzo wiele czynników powoduje zaburzenia miesiączkowania ( np. stres, zmiana trybu życia, leki, szybka zmiana masy ciała, długotrwałe przemęczenie).
Zasada jest taka, że owulacja, czyli uwolnienie komórki jajowej występuje zawsze 14 dni przed kolejną miesiączką. Jeśli więc przykładowo kobieta ma cykl 30 dniowy to w 16 dniu występuje u niej owulacja. Trzeba pamiętać, że z uwagi na to że komórka jajowa może być zapłodniona przez cały czas jej "podróży" jajowodem oraz że plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet 5-6 dni to w ciążę można zajść nawet współżyjąc 5-6 dni przed owulacją oraz nawet do 8-9 dni po owulacji. Odpowiadając na Twoje pytanie, możesz zajść w ciążę dzień po okresie, jeśli Twoje cykle są dość krótkie (poniżej 30 dni), masz długie miesiączki (np 6-7 dni), Twój partner jest młodą osobą (dłuższa przeżywalność plemników).