Jak dobrać kredyt hipoteczny?

anonim
zapytał 3 lata temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

AnnaZaplata
0
AnnaZaplata | 3 lata temu | 275 pkt
Dobór kredytu hipotecznego jest sprawą absolutnie indywidualną i decyzja o jego zaciągnięciu powinna być rozsądnie przemyślana. Wśród rodzajów kredytów hipotecznych wyróżnić można udzielane na krótszy okres na przykład 15 lat oraz na dłuższy okres nawet do lat 30. Dłuższy okres kredytowania umożliwia spłacanie mniejszych rat, jednak jest mniej korzystny z uwagi na spłatę większej ilości odsetek umownych. Raty kredytu mogą być malejące lub równe, pierwsze rozwiązanie jest bardziej korzystne gdyż kredytobiorca zapłaci mniej odsetek, jednak w drugim przypadku w początkowym okresie kredytowania rata będzie mniejsza. Najistotniejsza jest zatem kwestia wysokości posiadanych dochodów oraz możliwości, a także planu realizacji zobowiązania.
elemele
0
elemele | 14 mies. temu | 9436 pkt
Wybór kredytu zależy od możliwości finansowych danej osoby i nie da się tego zastosować do ogółu. Warto jest wiedzieć, że można zaciągnąć kredyt hipoteczny lub kredyty mieszkaniowe na uwagafinanse.pl. Wbrew obiegowej opinii nie są to pojęcia synonimiczne. Za pomocą kredytu mieszkaniowego można zakupić dom, zbudować nieruchomość, nabyć lokal mieszkalny lub działkę budowlaną.
turkusowa
0
turkusowa | 5 mies. temu | 12299 pkt
Na pewno warto skorzystać z profesjonalnego porównania kredytów hipotecznych, które ukazuje nam oferty różnych banków i pomaga podjąć właściwą decyzję.