Jak się nauczyć jeździć samochodem?

anonim
zapytał 3 lata temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

Monis180792
0
Monis180792 | 3 lata temu | 5585 pkt
Najlepszym sposobem jest zapisanie się na kurs prawa jazdy. Kursy takie są już praktycznie w każdym mieście (tylko egzamin zdaje się w większych miastach, gdzie egzaminator może dokładnie prześledzić zdolności nowego kierowcy). Jednak oprócz kursu warto zapoznać się z działaniem i zachowaniem samochodu w różnych sytuacjach. Będzie nam łatwiej na pierwszej jeździe na kursie. Jeśli ktoś z naszych znajomych lub rodzice posiadają auto, warto poprosić o pomoc w nauce i dużo ćwiczyć, np. parkowanie i inne manewry.
Kierowanie samochodem samo w sobie nie jest złe. Najważniejsze jest przystosowanie do warunków na drodze, natężenia ruchu. Musimy znać podstawowe przepisy ruchu drogowego i być obeznanym w znakach, wtedy jazda będzie przyjemniejsza i mniej stresująca.
Pomyślne zdanie egzaminu nawet na pierwszym razem nie świadczy o doskonałości. Swoje umiejętności trzeba nadal rozwijać, czyli krótko mówiąc jeździć tyle, ile to możliwe, by nabrać doświadczenia i wprawy.
weriontu
0
weriontu | 3 lata temu | 223036 pkt
Aby nauczyć się jazdy samochodem trzeba zapsać się na kurs prawa jazdy. Wtedy poznamy nie tylko technikę jazdy ale i zasady ruchu drogowego. Wiele osób uczy sę jazdy od osób z rodziny, ułatwia to naukę na kursie jednak nie jest to legalne. Musimy więc zapisać się na kurs jeśli chcemy jeżdzić samochodem.