Baterie termostatyczne?

Planuję odnowieniem łazienki u babci, chciałbym wymienić baterię do umywalki i wanny. Dom jest dość stary i stare technologie. Chciałbym aby było w miarę nowoczesne i przyzwoite wnętrze. W sieci znalazłem coś takiego jak baterie termostatyczne. Z tego co rozumiem to w tej baterii jest termostat który podgrzewa wodę, czyli może pobierać np. zimną wodę i potem ją za pomocą tego podgrzewać? Tak jak wspomniałem dom jest stary i ciepła woda jest z junkersa czy jakoś tak. Czy to rozwiązanie pozwoli na ominięcie potrzeby odpalania go do podgrzewania wody? Nie wiem czy dobrze kombinuje i dlatego pytam.
extra
zapytał 5 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

fryky
0
fryky | 5 lat temu | 1272 pkt
Źle rozumujesz. Baterie termostatyczne dają możliwość kontrolowania temperatury,tzn. że mieszają wodę zimną i ciepłą. A termostat dobiera odpowiednią ilość wody ciepłej i zimnej by uzyskać temperaturę zadaną.
latawce
0
latawce | 5 lat temu | 750 pkt
Baterie termostatyczne to realne korzyści, oszczędności wody nawet do 40% a tym samym mniejsze rachunki . Baterie termostatyczne polecane są szczególnie tym klientom, którzy narzekają na częste, niespodziewane zmiany temperatury czy ciśnienia wody. Największą popularnością cieszą się baterie termostatyczne prysznicowe, ponieważ utrzymanie stałej temperatury wody właśnie pod prysznicem jest najbardziej przydatne i pożądane.
carmen
0
carmen | 4 lata temu | 1025 pkt
Baterie termostatyczne faktycznie głównie stosuje się pod prysznic lub wannę. Takie baterie to bardzo fajne rozwiązanie, nie trzeba stać przed baterią i ustawiać pomału wody, praktycznie od razu leci jaką chcemy temperaturę, nie oparzymy się ani nie doznamy szoku po zimnej. Dobra rzecz jak mamy wodę gorącą z bojlera nie raz potrafi być naprawdę gorąca i ciężko było ustawić.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.