Chcę się zaręczyć. Skąd mam wiedzieć jaki rozmiar pierścionka kupić przyszłej narzeczonej?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

7 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Na oko trudno ocenić. Najlepiej wziąć jeden z pierścionków dziewczyny (taki, który lubi i nosi) i zanieść do jubilera, aby ten zmierzył jego rozmiar. Wtedy można zamówić pierścionek w konkretnym rozmiarze. Jeśli dziewczyna nie nosi biżuterii to sytuacja jest trudna, bo trzeba ją będzie zaprowadzić do jubilera, żeby zmierzył jej palec - a wtedy nie będzie niespodzianki. Można też poprosić znajomą, siostrę czy koleżankę przyjaciółki o udział w intrydze, żeby przypadek wsunęła na palec przyszłej narzeczonej swój pierścionek albo poprosiła o zmierzenie pod jakimś pretekstem.
malaga
0
malaga | 8 lat temu | 95 pkt
Zaręczyny powinny być niespodzianką - nie ma więc mowy o pytaniach typu: Jaki rozmiar pierścionka nosisz na serdecznym palcu? Zabranie pierścionka dziewczyny do jubilera może być też kłopotliwe w przypadku, gdy na tym palcu nie nosi biżuterii. Dobrym sposobem może okazać się zabawa z ozdobami siostrzenicy czy młodszej siostry. Przyszła narzeczona nawet nie zorientuje się o Twoich planach, a Ty bez większego problemu będziesz miał rozmiar pierścionka zaręczynowego.
weriontu
0
weriontu | 7 lat temu | 223714 pkt
Jeżeli nie znasz rozmiaru przyszłej narzeczonej, jest to problem. Polecam pożyczenie jednego z pierścionków Twojej dziewczyny i zaniesienie go do jubilera. W ten sposób nie będzie problemu z określeniem rozmiaru pierścionka, który kupisz. Może się jednak zdarzyć, ze dziewczyna takich ozdób nie nosi, polecam wtedy udanie się do jej mamy. Przyszła teściowa na pewno będzie wiedziała, jakiego pierścionka potrzebuje jej córka. Nie musisz się bać takiej wizyty, mama przyszłej narzeczonej na pewno będzie mile zaskoczona.
tramek21
0
tramek21 | 6 lat temu | 112 pkt
Zaopatrz się w miarkę jubilerską. Jak dziewczyna będzie spać, to zmierz jej palec. Proste i skuteczne. Koszt, dosłownie kilka złotych. Podaję link: http://impressimo.pl/dodatki-bizuteryjne/88-jak-zmierzyc-rozmiar-pierscionka-lub-obraczki.html
Nika
0
Nika | 5 lat temu | 50 pkt
Znalazłem informacje tutaj: https://www.silver.ag/pl/wlasciwy-rozmiar/
lady-margot
-1
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Problem ten znika, kiedy Twoja partnerka ma własne pierścionki, które nosi załóżmy na codzień. Wtedy sprawa jest prosta - bierzesz jeden z pierścionków i zanosisz do jubilera, który dobierze odpowiedni rozmiar pierścionka zaręczynowego. Jeśli Twoja kobieta nie nosi i nie ma własnych pierścionków, możesz ją zabrać na małe zakupy albo całkowicie przypadkiem przechodząc koło jubilera poprosić aby poprzymierzała jakieś pierścionki - wtedy zapamiętaj poprostu rozmiar pierścionka, który na nią pasował.
aneczka173
-1
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Dla faceta to faktycznie może okazać się pewien problem. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest wzięcie ze sobą do jubilera jakiegoś pierścionka, który nosi Twoja dziewczyna. Zapewne chociaż jeden musi mieć. Wtedy dla doświadczonego sprzedawcy nie będzie to problemem, dopasuje taki sam rozmiarowo. Jeśli jednak żadnego nie znajdziemy, lub nie będziemy mogli wziąć, poprośmy o rozmiar najbardziej popularny, ale zatwierdźmy sobie możliwość wymiany na mniejszy, bądź większy. Myślę, że dla Twojej dziewczyny nie będzie to miało różnicy, przecież i tak wszystkie wiemy, że mężczyźni się na tym nie znają.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.