Co decyduje o tym, że darzymy sympatią drugą osobę?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

juzinka
1
juzinka | 8 lat temu | 185 pkt
Pierwszym czynnikiem decydującym o tym czy dana osoba zostanie przez nas zaakceptowana jest ocena wizualna. Obserwujemy zachowanie drugiej osoby, to jak jest ubrana, jak się zachowuje, co mówi. Na tej podstawie wyciągamy następne wnioski. Jeśli analiza wzrokowa została zakończona pomyślnie następnym czynnikiem decydującym o tym czy polubimy drugą osobę jest rozmowa. Intuicyjnie podobają nam się osoby o podobnych zainteresowaniach, wyznających podobne do nas wartości.

Wiele działa tu także natura. Pociąg seksualny do drugiej osoby, czyli tak zwana chemia. Mężczyźni darzą sympatią kobiety o szerszych biodrach, kobiety wybierają mężczyzn o szerokich ramionach. Cechy te mają świadczyć o płodności i zapewnieniu bezpieczeństwa rodzinie ( w przypadku mężczyzn).
i_zuniaa
1
i_zuniaa | 8 lat temu | 107 pkt
Jeżeli poznajemy daną osobę to zastanawiamy się na tym jaka jest, jakie ma cechy charakteru, czy jest godna zaufania.Niestety te kwestie wymagają czasu aby się z nimi zapoznać. Dlatego duże znaczenie ma tutaj wygląd.Tak właśnie, ktoś mógłby powiedzieć, że liczy się przecież wnętrze, ale nie ukrywajmy że lepiej czujemy się w towarzystwie osoby dobrze wyglądającej wizualnie, dodającej nam przy tym pewnych wartości. Zazwyczaj chcemy też przyjaźnić się z osobami bardziej majętnymi, ponieważ uważamy, że mogą się oni obracać w lepszych kręgach i my też na tym zyskamy. Tutaj jednak często jesteśmy w błędzie. Sympatia może być na stopie przyjacielskiej lub tej już bardziej zaangażowanej;partnerskiej. Jedna i druga wymaga czasu aby się przekonać czy dana osoba jest warta znajomości.
lady-margot
1
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
W języku potocznym darzyć kogoś symaptią oznacza poprostu lubić tę osobę. O tym, że darzymy kogoś sympatią decydują przede wszystkim jego cechy charakteru. Lubimy osoby, które są przyjazne, miłe i koleżeńskie. Zazwyczaj sympatią obdarzamy tych, którzy są wobec nas w porządku, z którymi dobrze się czujemy, możemy rozmawiać na różne tematy szczerze. Myślę, że o tym czy czujemy do kogoś sympatię nie decyduje w żadnym stopniu jego wygląd (a jeśli tak jest to u ludzi powierzchownych) - nikt z nas nie będzie lubił pięknej dziewczyny, która jest arogancka, chamska i zadziera nosa, ale za to obdarzymy sympatią mniej urokliwą koleżankę, która jest miła, uśmiechnięta i na którą zawsze można liczyć.
Lennykable
0
Lennykable | 5 lat temu | 61529 pkt
Według badań, darzymy sympatią osoby, które w "głębszej warstwie", czyli przekonaniach, stylu życia, itp. są podobne do nas, a w powierzchniowej, takiej jak zawód, zainteresowania, nieco odmienne od nas. Pozwala to nam czuć się bezpiecznie: wspólnota poglądów pośrednio utwierdza nas w przekonaniu o słuszności naszych, przy okazji osoba nie zagrozi nam, że będzie lepsza w dziedzinie, na której nam zależy.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.