Co jest skuteczniejsze: krem do opalania czy oliwka?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

5 odpowiedzi obeznanych

madzia
0
madzia | 8 lat temu | 110 pkt
Różnica między oliwką a kremem do opalania polega na tym, że oliwka powoduje szybsze opalanie i stosując ją często ryzykujemy poparzenie skóry, co w efekcie prowadzi najczęściej do tego, że skóra nam sie łuszczy i schodzi, w wyniku czego zostają plamy. Krem do opalania natomiast zatrzymuje działanie szkodliwych promieni uv i stosując go opalanie trwa dłużej, w wyniku czego uzyskujemy ładniejszy odcień opalenizny, który napewno utrzyma się dłużej niż gdy stosujemy oliwkę. Więc zdecydowanie polecam krem do opalania.
Dagmara22
0
Dagmara22 | 8 lat temu | 522 pkt
Do uzyskania ładnej, a co najważniejsze zdrowej opalenizny, powinno używać się kremu do opalania. Oliwka może być stosowana, ale tylko sporadycznie i przy niewielkim słońcu. To ważne, gdyż oliwka, w przeciwieństwie do kremu do opalania, nie zawiera filtru chroniącego naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Bezpieczny i profesjonalny preparat jest podstawą przy intensywnym opalaniu. Należy również pamiętać, aby nie używać oliwki podczas wizyt w solarium! Jej użyciu z pewnością spowoduje rozległe zaczerwienienie i pieczenie skóry, a w najgorszym przypadku-trudno gojące się poparzenie.
szabu
0
szabu | 8 lat temu | 6398 pkt
O wiele skuteczniejszy jest krem do opalania. Kremy mają szeroki wybór filtrów, dobieranych indywidualnie w zależności od karnacji oraz natężenia słońca. Występują filtry od 2, górną granicą są filtry ok. 70, zdarzają się aż do 100 (często oznaczone jako 50+). Oliwka służy jedynie do ładnego podkreślenia opalenizny, stosowana jest też w celu szybszego opalenia się.
Popiec
0
Popiec | 8 lat temu | 4818 pkt
Jeżeli chodzi o skuteczność opalania to na pewno bardziej opalimy się dzięki oliwce do opalania niż kremowi. Dzieje się tak dlatego, że efekt opalenia to tak jakby poparzenie skóry. Oliwka jest tłusta i dodatkowo odbija promienie słoneczne i skupia je w taki sposób jak soczewka. Generalnie nie powinno się opalać na oliwce, gdyż jest to nie zdrowe. Polecam kremy z wysokimi filtrami. Opala się wolniej, ale nie uszkadza się tak bardzo tkanek skóry.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Zależy co rozumiesz przez 'skuteczniejszy'. Taki, który przyspieszy opaleniznę, czy taki, który ochroni podczas opalania. Jeżeli pierwsze to napewno szybciej opalisz się stosując oliwkę. Ale jeżeli zależy Ci na bezpiecznym, stopniowym opalaniu wybierz krem do opalania, wybierając taki z odpowiednim dla Twojego rodzaju cery filtrem. Krem zapewni równomierną i stopniową opaleniznę oraz chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.