Co można a czego nie wolno zabierać do samolotu?

Dotyczy zarówno bagażu podręcznego jak i rejestrowanego.
anonim
zapytał 9 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Pełną i aktualizowaną listę przedmiotów, które można, a których nie wolno wnosić na pokład samolotu można znaleźć na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Należy pamiętać, że zgodnie z prawem operator kontroli bezpieczeństwa ma prawo zażądać usunięcia z bagażu kabinowego oraz z bagażu rejestrowanego każdego przedmiotu wzbudzającego jego wątpliwość w zakresie spełnienia wymogów ochrony w lotnictwie cywilnym.
nanabana
0
nanabana | 8 lat temu | 279 pkt
W bagażu podręcznym nie powinny się znaleźć przede wszystkim płyny w ilości większej niż 100 ml na jedno opakowanie. Wszystkie płyny, które przewozimy musimy włożyć do specjalnych plastikowych torebek i pokazać osobno przy kontroli. Jako płyny mam na myśli głównie kosmetyki w formie płynnej takie jak ( krem, żel, pasta). Podczas kontroli nie powinniśmy mieć w bagażu podręcznym nic do picia. Napoje , które chcemy przewieźć muuszą być kupione na strefie bezcłowej. Nie należy przewozić również ostro zakończonych przedmiotów jak nożyczki czy pilniki. Leki w postaci płynnej możemy przewozić pod warunkiem, że są one nam potrzebne w czasie podróży.
Jednakże wszelkiego rodzaju broń stosowaną do sztuk walki oraz sprzęt sportowy będziemy musieli zapakowac do bagażu rejestrowanego. Natomiast zarówno w bagażu podręcznym jak i rejestrowanym nie wolno nam przewozić substancji wybuchowych i łatwopalnych, chemicznym i toksycznych, broni palnej.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.