Co można zwiedzić w Zamościu?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

jowiszek87
0
jowiszek87 | 8 lat temu | 1543 pkt
Samo miasto oparte jest na jednym z najbardziej regularnych założeń urbanistycznych w Polsce. Już sam plan warty jest przestudiowania. Najciekawsze i zarazem najstarsze zabytki znajdują się na rynku wielkim. Warto zobaczyć tam ratusz i kamienice ormiańskie. Warte zobaczenia są również Pałac Zamoyskich oraz katedra.
weriontu
0
weriontu | 8 lat temu | 223714 pkt
Ponieważ Zamość jest renesansowym miastem wybudowany przez Jana Zamojskiego w XVI wieku, znajdziemy tam wiele zabytków. Najwięcej obiektów znajdziemy na Starym Mieście. Najprościej trafić na imponujący rynek z ratuszem oraz wiele otaczających ich ormiańskich kamienic. Warta zobaczenia jest także renesansowa katedra, wraz z dzwonnicą pełniącą funkcję wieży widokowej. Polecam zwiedzić również bastion VII, na którym znajduje się trasa turystyczna. Oprócz zabytków, w Zamościu znajduje się jedyny w województwie lubelskim ogród zoologiczny, który warto zobaczyć.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Najwięcej ciekawych turystycznie miejsc znajduje się na Rynku Wielkim w Zamościu, min: Ratusz zbudowany według projektu Bernarda Moranda na przełomie XVI i XVII wieku, zabytkowe kamienice Ormiańskie. Warto odwiedzić też Pałac Zamoyskich dawną rezydencję tej rodziny, znajdującą się w zachodniej części Starego Miasta, znajduje się tam także Pomnik Jana Zamoyskiego. Nie można będąc w Zamościu nie wybrać się na spacer trasą turystyczną Bastionu XVII, można zobaczyć mury od wewnątrz z otworami strzelniczymi. Kolejnym ciekawy miejscem jest wieża widokowa - dzwonnicy przy Katedrze Zamojskiej, wzniesiona w późnobarokowym stylu w II połowie XVIII wieku według projektu Jerzego de Kawe.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.