Co najlepiej kupić dziadkowi w prezencie?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

6 odpowiedzi obeznanych

Kanalan
0
Kanalan | 8 lat temu | 496 pkt
Dziadkowie są zazwyczaj sentymentalni. Dobrym pomysłem są drobiazgi, które będą kojarzyć się z bliskimi lub będą po prostu praktyczne i dziadek będzie miał z nich użytek, wiec będzie z pewnością zadowolony.
Jeżeli wnuk gra w jakiejś drużynie sportowej, to świetnym prezentem jest koszulka klubu, specjalnie dla dziadka lub po prostu zdjęcie drużyny. Nowa wiertarka, szlifierka, komplet kluczy, których z pewnością nie dostanie w biedronce i innym supermarkecie itd...
Jeśli dziadek nie jest typem majsterkowicza, to może warto pójść w stronę trunków i akcesoriów związanych z ich spożywaniem...
Jeśli dziadek ma hobby to oczywiście wybór jest prosty ale jeśli nie ma, to może warto sprawić by ten prezent takie hobby w nim wzbudził.
Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Dla osób sentymentalnych miłe jest kupienie nawet kartki pocztowej i wysłanie jej tradycyjnie albo napisanie listu (w przypadku gdy wnuk mieszka dalej od dziadka). Oczywiście warto starannie wybrać kartkę, a jeśli ktoś ma zdolności plastyczne, może nawet wykonać ją sam. Moja koleżanka stworzyła małe cudo - wycinaną kartkę z rysunkiem fajki i liśćmi orzecha, kartka ciągle stoi na honorowym miejscu w kuchni dziadka. Jeśli dziadek lubi czytać gazety i czasopisma, może kupić mu stylowy gazetnik. Jeśli natomiast jest ciągle aktywny zawodowo jako np. lekarz, z pewnością doceni pióro dobrej marki lub długopis. Ciekawy pomysł to na przykład zlecenie wykonania kubka ze wspólnym zdjęciem, poszewki na poduszkę, nawet ręcznika czy kalendarza. Nie musi to być też zdjęcie wspólne - może to być grafika czegoś, co się dziadkowi mile kojarzy. Można też poszukać jakichś oryginalnych i dobrze wykonanych ramek na zdjęcia. Jeśli dziadek lubi sztukę, a my możemy pozwolić sobie na droższy prezent, może jakiś obraz, figurka lub coś ozdobnego do pokoju typu lampka nocna? Dużo pięknych rzeczy tego typu można kupić u jubilera. Z ciekawszych bibelotów może być np. wahadło Newtona.
Popiec
0
Popiec | 8 lat temu | 4818 pkt
Dziadkowi, który lubi rozwiązywać krzyżówki można kupić Leksykon Krzyżówkowicza. Można też zainwestować w ładny futerał na okulary. Dobrym pomysłem jest jakiś sprzęt do majsterkowania, np. urządzenie wielofunkcyjne typu Dremel. Dziadkowi, który lubi chodzić na grzyby, można kupić jakiś fajny nóż z ładną rękojeścią. Warto po prostu pomyśleć, co dziadek lubi robić i w ten sposoób , będziemy pewni, że prezentem sprawimy mu przyjemność.
varmiann
0
varmiann | 8 lat temu | 1659 pkt
Według mnie wszystko zależy od tego jakim dziadek jest człowiekiem i jakie są jego pasje :) Uważam, że równie dobrze można z nim wyjść na kręgle, iść na deser do cukierni. Ja zastanawiam się swojemu nie dać z w ludowym stylu jak takie różne folkowe rękodzieła - >http://wiano.eu/sklep
rita
0
rita | 8 lat temu | 540 pkt
Ja myślę, że wyjątkowo sentymentalnym prezentem może być cyfrowa ramka na zdjęcia, w której zamieści się kilka rodzinnych zdjęć. Widziałam taką jakiś czas temu na medialux.pl i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobała. Jestem pewna, że każdy doceni taki rodzinny prezent.
aneczka173
0
aneczka173 | 8 lat temu | 100735 pkt
Proponuje jakiś elegancki krawat. Dobrym pomysłem jest też album na zdjęcia, lub ramka. Nie polecam żadnych elektronicznych nowości, gdyż dziadkowie się na tym zazwyczaj nie znają. Można także pomyśleć o jakiejś ciekawej lekturze, w zależności od upodobań. Bardzo dobrym rozwiązaniem są eleganckie wyroby ze szkła z wygrawerowanym napisem.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.