Co należy koniecznie zwiedzić będąc w Bawarii?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

jowiszek87
0
jowiszek87 | 8 lat temu | 1543 pkt
Bawaria to jeden z najbogatszych regionów Niemiec. Stolicą Bawarii jest Monachium. Bardzo znaczący w tym miejscu jest kult Maryjny i związany z tym kościół NMP w Monachium. Zaliczane do UNESCO jest stare miasto w Bambergu oraz w Ratyzbonie. W Bawarii warte zwiedzenia są zespoły zamkowe: w Norymberdze, Monachium.

Dla miłośników sztuki niezbędnym elementem zwiedzania będzie Stara i Nowa Pinakoteka - jeden z największych zbiorów malarstwa światowego.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Bawaria oprócz typowo turystycznych i historycznych miejsc oraz muzeów dla zwiedzających słynie ze znanych kąpielisk na świeżym powietrzu, parków wodnych i licznych parków rozrywki. Najbardziej znane to Legoland Deutschland i Playmobil FunPark. Dodatkowo w Bawarii jest mnóstwo szlaków turystycznych - w tym najpopularniejszy w całych Niemczech Romantische Strasse - pełnych licznych atrakcji. Między innymi dużym zainteresowaniem cieszy się historyczna kopalnia Berchtesgaden, oferująca zarówno dzieciom, jak i dorosłym wycieczkę do świata pokładów soli - łącznie z fascynującymi przejażdżkami na zjeżdżalni i wywierającymi duże wrażenie inscenizacjami świetlnymi.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.