Co należy robić, żeby ciągle nie odczuwać głodu?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Istnieje wiele sposobów, aby oszukać uczucie głodu. Jednym z najpopularniejszych i najzdrowszych jest picie niegazowanej wody mineralnej. Innym może być zażywanie błonniku, który ma właściwości sycące - można go kupić w tabletkach oraz w saszetkach. Jeszcze innym sposobem jest zmiana dziennego rozkładu posiłków - zamiast trzech dużych posiłków warto zjeść więcej razy, ale mniejsze porcje, dzięki czemu niedobór energetyczny nie będzie tak silnie odczuwany w postaci głodu. Warto również sięgać po zdrowe, sycące i nietuczące przekąski, jak orzechy czy suszone owoce, które również pomagają w walce z częstym uczuciem głodu, dostarczając jednocześnie organizmowi cennych substancji odżywczych.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Przede wszystkim należy się zdrowo i regularnie odżywiać. Musimy pamiętać, aby nasze powiłki dostarczały nam odpowiedniej ilości wartości odżywczych. Nie znaczy do że muszę być duże i kaloryczne. Wręcz przeciwnie. Wybierajmy zdrowe i lekkie jedzenie. Co więcej dobrym sposobem na zmniejszenie łaknienia jest przyjmowanie dużej ilości płynów, w szczególności wody mineralnej. Nasza dieta powinna być bogata w źródła naturalnej energii, dzięki czemu nasz organizm nie będzie się domagał, aby jeść więcej.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 5 lat temu | 43850 pkt
Warto pić dużo wody mineralnej. "Zabija" to apetyt. Warto też jeść posiłki o regularnych porach. Organizm wtedy się przyzwyczai. Trzeba też przyjrzeć się dotychczasowej diecie, i może wtedy warto coś w niej zmienić.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.