Co należy zrobić, żeby pijąc alkohol się nie upić?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

10 odpowiedzi obeznanych

notaga
1
notaga | 8 lat temu | 102 pkt
Jednym ze znanych mi sposobów na nie upicie się jest połknięcie na godzinę przed pierwszym kieliszkiem surowego jajka. Obkleja ono wówczas układ pokarmowy i utrudnia wchłanianie się alkoholu. Jest to metoda stosowana przez Rosjan. Słyszałam także, że przed "zakrapianym" spotkaniem należy zjeść bardzo tłusty posiłek. To także spowalnia wchłanianie alkoholu.
szabu
1
szabu | 8 lat temu | 6398 pkt
Najważniejsze jest, by przed planowanym piciem alkoholu zjeść solidny, najlepiej dość tłusty posiłek. Nie pijmy też, gdy jesteśmy zmęczeni lub po lekach - wtedy alkohol szybko "uderzy do głowy". Pić należy stopniowo, małymi dawkami, dobrze też mieć jakieś jedzenie w zasięgu ręki. Pomaga też ruch np. taniec. Sprawdzonym sposobem jest picie napojów bezalkoholowych między tymi w procentami np. woda czy soki.
lady-margot
1
lady-margot | 8 lat temu | 77201 pkt
Dobre pytanie. Jak pić, żeby się nie upić... No więc, po pierwsze warto wyspać się przed imprezą. Wypoczęty organizm ma więcej energii, by unieszkodliwiać alkohol. Po drugie, nie należy pić na pusty żołądek. Godzinę przed przyjęciem należy zjeść potrawę z dużą ilością białka i tłuszczu, które neutralizują alkohol. Może to być porcja mięsa, rosołu, flaczków, bigosu czy też sałatki z majonezem. Po zjedzeniu takich potraw na ściankach żołądka i dwunastnicy tworzy się warstwa ochronna. Dzięki temu przenikanie alkoholu do krwi znacznie sie opóźni. Po trzecie, nleży jeść w trakcie przyjęcia. Najlepiej mięso z dużą zawartością białka zwierzęcego. Tak więc wybrać trzeba np. schabowego zamiast spagetti. Po czwarte - nie delektuj się alkoholem! trunek długo przetrzymywany w ustach lub pity powoli przez słomkę działa szybciej, ponieważ 20% alkoholu wchłania się już w jamie ustnej - stąd znacznie krótsza droga do mózgu niż z żołądka. Nie należy spieszyć się też z toastami. Trzeba postarać się zachować rozważne tempo picia. Odstępy między kolejnymi kieliszkami bądź drinkami powinny wynosić ok. 20 min aby organizm mógł spokojnie wchłonąć alkohol. Warto też unikać nadmiaru kolorowych trunków (ciemne brandy, koniak, rum, porto, likier, czerwone wino), ponieważ zawierają one znacznie więcej szkodliwych, trudnych do usunięcia z organizmu składników niż trunki czyste (wódka, gin, białe wino). Ważne też jest, aby pić alkohol schłodzony albo z kostkami lodu - wtedy działa on wolniej. Staraj się też nie mieszać różnych rodzajów alkoholu. Jeżeli jesteśmy w dyskotece lub na innej imprezie gdzie można potańczyć - tańczmy jak najwięcej. Taniec bowiem poprawia krążenie, dzięki czemu alkohol szybciej 'ucieka' z organizmu. Jeżeli pijemy w zamkniętym pomieszczeniu, warto od czasu do czasu wyjśćna świeże powietrze i pooddychać pełną piersią. Dodatkowa porcja tlenu przespieszy proces przemiany materii, a tym samym umożliwi szybsze pozbycie się alkoholu z organizmu. A kiedy już wrócimy do domu, przed snem wypijmy szklankę wody (drugą lepiej zostawić koło łóżka;)) - wtedy przebudzenie po zakrapianej alkoholem nocy nie będzie tak przykre. Unikniemy bowiem w ten sposób odwodnienia organizmu.
Marjan
1
Marjan | 8 lat temu | 3075 pkt
Pierwsze, nie mieszaj, pijesz piw to to tylko piwo, wódkę to tylko wódkę, nie mieszaj gatunków wódki, wina też nie mieszaj, czerwone i białe nie gra ze sobą. Po drugie jedz, przekąsza, popijaj, nie zgrywaj twardziela co wypije pół litra bez popity bo padniesz. Po trzecie, zjedz coś tłustego, najlepiej frytki czy coś w tym stylu, jak najtłustsze. I po czwarte, sposób włochów, wypij 100ml oliwy z oliwek, tłuszcz zablokuje żołądek i będzie wolniej wchłaniał alkohol.
I najważniejsze, znaj swój limit, umiej powiedzieć dość.
Arkes
0
Arkes | 8 lat temu | 893 pkt
Dobrym sposobem jest zażycie przed spożyciem alkoholu dawki witaminy C. W trakcie spożywania alkoholu warto by "popitka" zawierała sok z cytryny. Dodatkowym sposobem jest umiejętne picie z przegryzaniem czegoś. Ważne by było to ciepłe a najlepiej tłuste. Pracujący żołądek łagodniej przyjmie alkohol i szybciej będzie go przetwarzać.
meditativerose
0
meditativerose | 8 lat temu | 410 pkt
Oprócz tłustych ciepłych potraw należy też między alkoholem pić bardzo dużo wody, wtedy na bieżąco będziesz wypłukiwać alkohol (niestety sikać bardzo często:P). Nie wolno też pić na pusty żołądek. Wskazane też duuużo się ruszać (np. tańczyć). Po imprezie najlepiej wziąć aspirynę i położyć się spać.
Klaudia
0
Klaudia | 8 lat temu | 20 pkt
Szampana podobno należy popijać wodą, podobnie jak wszelakie wina (pomijając te wybitnie tanie). Bardzo pomaga podobno wypicie lub zjedzenie czegoś bardzo tłustego na dwie godziny przed planowanym piciem alkoholu. Nigdy nie wolno pić alkoholu na pusty żołądek. Jak napisano wyżej dużo ruchu. Kiedy tańczysz to się pocisz no i nie masz czasu pić kolejnego drinka.
iwka90
0
iwka90 | 8 lat temu | 230 pkt
Jednym ze sposobów by nie upić się jest "kuracja witaminowa". Przed spożyciem alkoholu zażywa się 5 tabletek witaminy B Compleks a w trakcie imprezy po 5 tabletek witaminy C co 2 godziny. Sposób przetestowany. Jak określił to mój kolega "Człowiek pije i nie może się upić".
jadzka21
0
jadzka21 | 8 lat temu | 1840 pkt
Ja natomiast słyszałam, że przy piciu alkoholu dobrze jest pić żentycę, czyli serwatkę z owczego mleka, otrzymywaną przy wyrabianiu oscypków. Ponadto, można też wypić trochę oleju, z tym, że nie jest to zbyt smaczne. Tłuszcz utrudnia wchłanianie się alkoholu do organizmu. Jednak, kiedy już alkohol poradzi sobie z olejem w żołądku, efekt pijaństwa będzie natychmiastowy.
agaha
0
agaha | 6 lat temu | 36542 pkt
Na pewno nie należy pić na pusty żołądek. Dodatkowo podczas picia alkoholu warto przy okazji zadbać i jakiś ruch dzięki, któremu procenty z alkoholu nie będę uderzać do głowy. Najlepszy sposób to taniec.
0
i nie mieszać. Ja pije dobre wina: http://alkohole24.net/index.php/kategoria/wina i nie mieszam! – agazaw88

– 5 lat temu

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.