Co napisać w liście do koleżanki?

weriontu
zapytał 5 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

nikt_wielki_ona
0
nikt_wielki_ona | 5 lat temu | 17614 pkt
Napisać co u nas słychać. Jak nam się powodzi. Co się zmieniło odkąd jej nie widziałyśmy. Zaprosić ją do siebie na pogaduchy (jeśli chcemy) lub zaproponować gdzieś wspólne spotkanie. Zapytać - Co u niej słychać?. Jak jej się powodzi? Pozdrowić jej rodzinę.
Nat777
0
Nat777 | 5 lat temu | 1181 pkt
List do koleżanki jest już rzadko stosowaną formą komunikowania, ponieważ teraz częściej wysyła się maile. Taki list powinien zawierać datę, miejscowość, wstęp, w którym przywitamy się z nasza koleżanką, zapytamy się, co u niej słychać i co się ostatnio ważnego wydarzyło w jej życiu. Możemy wspomnieć dlaczego sami nie pisaliśmy tyle czasu i dlaczego postanowiliśmy to zrobić teraz. Następnie należy przejść do rozwinięcia, w którym napiszemy, to o czym chcieliśmy jej powiedzieć: co u nas słychać, co się wydarzyło ostatnio, jakie mamy postanowienia, nadzieje i marzenia. Na końcu można wspomnieć, że nie możemy doczekać się wspólnego spotkania, dlatego warto zaproponować jakieś miejsce i termin oraz zapytać, co ona o tym sądzi. Koniec listu powinien zawierać miłe pożegnanie.
lady-margot
0
lady-margot | 5 lat temu | 77201 pkt
Wszystko zależy od tego,jakie są Twoje relacje z koleżanką, jakie macie wspólne sprawy, zainteresowania itp. Ja piszę mnóstwo listów i do bliższych i dalszych koleżanek i kolegów i potrafię się rozpisać na kilka a nawet kilkanaście stron. Możesz pisać tak naprawdę o wszystkim - o tym jak spędzasz dni, o swoich podróżach, imprezach, problemach w szkole, sercowych, o zakupach, o swoich odkryciach, o nudnych wieczorach, o ekscytujących spotkaniach, o nauce, o znajomych, o tym co ugotowałaś, o tym jaka piosenka wpadła Ci w ucho, że było Ci zimno na spacerze, że widziałaś kogoś podobnego do ... , że szef Cię wkurza, że polubiłaś rysowanie, o swoim hobby, książce która Cię wzruszyła itp., itd. Sama najlepiej będziesz wiedziała jakimi wieściami i nowinkami chcesz się podzielić z konkretną znajomą :)
aneczka173
0
aneczka173 | 5 lat temu | 100735 pkt
No cóż, myślę, że wszystko co chcemy jej powiedzieć. Koleżanka to osoba, którą dość dobrze znamy. Poza tym jest to korespondencja nieformalna, prywatna. Dlatego też nie ma żadnych wytycznych ku temu co powinno się w niej znaleźć. Są oczywiście reguły odnośnie formy listu, ale w tym wypadku nie odnośnie jego treści.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.