Co oznaczają koła zawarte w olimpijskim znaku?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

jadzka21
0
jadzka21 | 7 lat temu | 1840 pkt
Pięć kół zawartych w znaku olimpijskim oznacza różnorodność i jedność ludzi zamieszkujących Ziemię. Każde koło symbolizuje jeden kontynent, a zatem:
Europa - niebieski
Azja - żółty
Afryka - czarny
Australia - zielony
Ameryka - czerwony

Ponadto, koła przedstawiają pięć dyscyplin w starożytności. Natomiast kolory zostały dobrane w taki sposób, aby co najmniej jeden był na fladze każdego państwa.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Jest to pięć kółek w różnych kolorach, które są ze sobą splecione. Od strony prawej na górze jest to niebieski, czarny i czerwony. Natomiast też od prawej ale na dole są dwa kółka: żółte i zielone.
Istnieją dwie wersje odpowiedzi na pytanie co one oznaczają. Mianowicie pierwsza jest taka, że flaga ta powstała aby rozwiązać konflikt podczas Igrzysk Olimpijskich w Sztokholmie (1912) dotyczący sztandarów. Kółka miały być rozwiązaniem łączącym podstawowe barwy flag Czech i Finlandii, których owy konflikt dotyczył. Druga wersja zakłada, że kółka oznaczają 5 kontynentów. Kolor niebieski miałby symbolizować Europę, kolor czarny Afrykę, kolor czerwony obie Ameryki, kolor żółty Azję a kolor zielony Australię i Oceanię. Jest to jednak nieoficjalna, niepotwierdzona wersja.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Istnieje wiele opinii co do symboliki tych kół. Jednak najbardziej znana i powszechnie uznawana głosi, iż oznaczają one światowe kontynenty. Niebieski to Europa, czerwony- Ameryka, czarny to Afryka, żółty- Azja, a zielony oznacza Australię. Co więcej ważne jest również złączenie owych kół. Nie bez przyczyny wszystkie one są ze sobą zespojone. Symbolizuje to jedność oraz współpracę, jaka powinna zaistnieć wśród wszystkich zawodników biorących udział w Olimpiadzie, bez względu na kraj, czy kontynent z jakiego pochodzą.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.