Co powinna zawierać umowa?

anonim
zapytał 4 lata temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

weriontu
0
weriontu | 4 lata temu | 223714 pkt
Kazda umowa powinna składać się z obowiązkowych części. Szczególną uwagę należy zwracać na to czy umowa zawiera informację o celu umowy i sposobie realizacji tego celu. Oczywiście obowiązkowo umowa musi zawierać datę i dane stron, które ją zawierają. W postanowieniach dodatkowych można ujmować inne, ważne dla stron aspekty jak np. termin realizacji zobowiązania. Warto zawrzeć w umowie ewentualne kary za jej bezprawne rozwiązanie czy warunki, na jakich umowa może zostać rozwiązana.
aneczka173
0
aneczka173 | 4 lata temu | 100735 pkt
W dzisiejszych czasach mamy bardzo dużo rodzajów umów. Każdy rodzaj wymaga innych rzeczy i każdy z nich jest na swój sposób inny. Dlatego ciężko jest wskazać co dokładnie powinna zawierać umowa, o jaką Ci chodzi. Można jednak wskazać pewsne uniwersalne rzeczy, które w każdej umowie muszą sie znaleźć. Jest to mianowicie: miejsce i data sporządzenia, czas od kiedy umowa wchodzi w życie, osoby, które ją zawierają, przedmioty umowy, jej wygaśnięcie, ewentualny okres wypowiedzenia.
Karo
0
Karo | 7 mies. temu | 6804 pkt
Najwięcej stron to mają umowy podpisywane z operatorami telefonicznymi. Trzeba uważać na co wyrażamy zgody: https://tekstowy.net/problemy-z-operatorem-telefonicznym-lub-przetwarzaniem-danych-osobowych-pomoze-tobie-prawo-telekomunikacyjne/, żeby później nas nie nękały telefony z ofertami.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.