Co powoduje zjedzenie surowego ziemniaka?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

weriontu
0
weriontu | 7 lat temu | 223714 pkt
Zjedzenie surowego ziemniaka to bardzo znany sposób na uniknięcie szkolnej klasówki i zostanie w domu. Po spożyciu ziemniaka na surowo w niedługim czasie występuje gorączka. Dzieje się tak ponieważ ziemniak zawiera solaninę, mającą właściwości trujące. Rozpada się ona pod wpływem gotowania, jednak jedzac ziemniaka na surowo spożywamy ją wraz z nim. Substancja ta powoduje lekkie zatrucie przejawiające się nudnościami i wzrostem temperatury ciała. Zjedzenie surowego ziemniaka nie jest jednak takie łatwe i tylko naprawde zdesperowane osoby sobie z tym radzą. :)
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Solanina, którą spożywamy jedząc surowego ziemniaka, jest silnie toksycznym glikozydem. Poza wystąpieniem gorączki może spowodować poważne zatrucie pokarmowe i problemy żołądkowe (co często objawia się w mdłościach, wymiotach, kolce, biegunce itp). Oprócz tego związek ten wykazuje działania rakotwórcze w organizmie człowieka, dlatego odradzam ten sposób jako wymiganie się od dnia w szkole. Warto też wiedzieć, że związek ten występuje nie tylko w surowych ziemniakach, ale również w niedojrzałych pomidorach, dlatego ich też powinniśmy unikać.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 4 lata temu | 43850 pkt
Nie powinno się jeść surowego ziemniaka. Może to spowodować bóle brzucha. Może to doprowadzić do zatrucia pokarmowego. Inne objawy, jakie mogą wystąpić, to na przykład wymioty, gorączka, biegunka. Dlatego nie warto ryzykować.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.