Co przyspiesza poród?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Krążą różne opinie na ten temat. Wiele osób wierzy, że poród przyspieszy wysiłek fizyczny - sprzątanie (np. mycie podłóg), chodzenie po schodach czy wieszanie firanek. Niektórzy uważają, że aby wywołać wcześniejszy poród trzeba wziąć gorącą, długą kąpiel. Czytałam również opinie młodych matek i porady lekarzy, że jakoby drażnienie sutków miało pomóc w tej kwestii. Myślę jednak, że nie warto na siłę samemu starać się przyspieszyć porodu, dziecko samo wie kiedy jest gotowe przyjść na świat, a urodzenie nawet ponad tydzień po terminie jest rzeczą normalną i niezagrażającą dziecku.
weriontu
0
weriontu | 5 lat temu | 223714 pkt
Istnieją sposoby na przyśpieszenie porodu. Podobno dobrze, by kobieta zmęczyła się, kiedy poród się zbliża. Wiele młodych mam proponuje generalne porządki w mieszkaniu czy w ogródku, a w nocy po takich działaniach często zaczyna się poród. Sprawdzonym sposobem jest również współżycie z partnerem, ponieważ w czasie pieszczot organizm kobiety wytwarza oksytocynę. W ten sam sposób działa również drażnienie piersi ciężarnej. Oksytocyna bowiem w naturalny sposób przyśpiesza akcję porodową. Przyśpieszyć poród mogą także długie spacery tuż przed terminem porodu, podobno również picie herbaty malinowej. Czasem jednak warto nie przyśpieszać porodu i dać dziecku czas na to, by przygotowało się do przyjścia na świat. W końcu przecież i tak to nastąpi.
Smerfetka
0
Smerfetka | 4 lata temu | 31937 pkt
Istnieje kilka sposobów na przyspieszanie porodu. Nie zawsze są one skuteczne. Jeśli dziecko nie będzie chciało wyjść, to nie zrobi tego, kiedy my chcemy. Warto przez kilka ostatnich tygodni pić po kilka szklanek dziennie naparu z liści malin. Dodatkowo pomóc może seks. Nie zaszkodzi masaż sutków jako stymulowanie wytwarzania oksytocyny odpowiadającej za skurcze. Warto dużo spacerować, sprzątać. Jeden ze sposobów mówi o chodzeniu po schodach.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.