Co robić, jeśli się nie jest pewnym, czym się zająć w życiu?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

7 odpowiedzi obeznanych

punix
1
punix | 8 lat temu | 1076 pkt
Znalezienie własnej drogi, swojego miejsca w świecie często nie jest łatwym zadaniem dla młodych ludzi. Wiele osób próbuje różnych zajęć, podejmuje różne kierunki studiów. Na pewno korzystne okaże się szukanie rady u ludzi starszych, bardziej doświadczonych, stanowiących dla nas autorytet - mogą to być rodzice, nauczyciele, starsi przyjaciele. W odpowiedzi na pytanie jaką pracę podjąć pomóc mogą specjaliści od doradztwa zawodowego. Jedno co pewne, to nie należy bać się dążyć do realizacji swoich marzeń. Osiągnięcie dawno zamierzonego celu, nawet jeśli wymaga ciężkiej i wytrwałej pracy (np. ukończenie trudnych i wymagających studiów) na pewno zapewni w życiu więcej satysfakcji.
Akka
1
Akka | 8 lat temu | 112 pkt
Jeżeli nie jesteśmy jeszcze pewni, czym zająć się w życiu, należy przemyśleć, co jest naszą prawdziwą pasją? Co potrafi nas zająć w taki sposób, że nie spostrzegamy mijającego czasu? Każdy ma swoje osobliwe zdolności, i wybierając przyszłe zajęcie, należy te predyspozycje uwzględnić. Tylko w ten sposób osiągamy gwarancję, że w przyszły zawód będziemy wkładać całą swoją pasję, i w przyszłości nie będziemy żałować tej decyzji. Jeżeli zdolności mamy różne, i nie jesteśmy pewni, które z nich chcemy wykorzystać, to spróbujmy się zastanowić, które w przyniosą nam najwięcej korzyści? Moim zdaniem nie powinniśmy się kierować tylko i wyłącznie zapotrzebowaniami na rynku, ponieważ za parę lat mogą się one zmienić, a człowiek może osiągnąć sukces tylko w takiej dziedzinie, która jest jego pasją.
jerzynekk
1
jerzynekk | 8 lat temu | 70 pkt
Uważam, że powinno się kosztować wszystkiego co wzbudza nasze zainteresowanie. Na pytania różnych ludzi o to co właściwie jest moją pasją zawsze odpowiadam, że wszystko. Żyjemy w czasach współczesnych, nie trzeba mieć tzw. fachu, można interesować się wszystkim albo niczym. Niezdecydowania nie można podciągać do rangi problemu, otwartość na różnego rodzaju doznania jest przywilejem. Człowiek nie zamyka się wtedy na jedną dziedzine życia, ale czerpie z wszystkich. Wszelkie przemowy nauczycieli w szkołach średnich o tym, że należy zdecydować się na jedno i iść tą drogą do końca życia, według mnie są zwykłą bujdą. Dlaczego mamy zamykać swój umysł, skoro możemy kształtować go we wszystkich kierunkach.
joannaUP
1
joannaUP | 8 lat temu | 285 pkt
Jeśli nie jesteśmy pewni czym zająć się w życiu powinniśmy poczekać na jakiś znak od losu, który nam to uświadomi. Oczywiście w tym czasie nie powinniśmy siedzieć bez czynnie ale próbować coraz to nowych rzeczy, a nuż coś nas tak bardzo zainteresuje, że stwierdzimy, iż to nasze powołanie. Próbujmy spełniać nasze marzenia, jeśli to tylko możliwe! Bądźmy odważni i spróbujmy znaleźć cel naszego istnienia poprzez pracę i otwarte serce.
mysiogon
1
mysiogon | 8 lat temu | 790 pkt
Najważniejsze to próbować wciąż nowych rzeczy. Siedzenie w domu i rozmyślanie, zamykanie się w sobie i zgłębianie swoich zakamarków nie wiele w tym wypadku pomaga. Nie można nic znaleźć bez poszukiwania. Warto więc wyzbyć się strachu przed próbowaniem: podejmować szalone decyzje, nie bać się ryzykować, robić coś, czego wcześniej się nie robiło, poznawać ludzi, rozmawiać z nimi uważnie, czerpać inspirację z otoczenia. Eksplorowanie rożnych pól tematycznych i faktyczne działanie w ich ramach pozwoli ci przekonać się czy to naprawdę to co chcesz robić!
norcia
1
norcia | 8 lat temu | 5595 pkt
Główną przyczyną wybierania takiego a nie innego zawodu są zainteresowania lub zamiłowanie do dziedziny życia, do której ewent. przyszły nasz zawód należy; takimi zawodami są np. lekarz, prawnik, żołnierz, policjant. Można też po prostu rozwijać swoje zainteresowania: muzyka, sport czy plastyka. Poszukaj więc W SOBIE, co Cię interesuje i wybierz to, co najbardziej by Ci odpowiadało. Powodzenia.
Nawrotka
-1
Nawrotka | 8 lat temu | 392 pkt
Wg mnie po pierwsze trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz w życiu robic coś co przyniesie CI duze korzyści materialne czy robić coś co sprawia nam przede wszystkim wiele satysfakcji. Jeśli wciąż nie wiesz jaką podjąć pracę czy kierunek studiów, nie filozofuj a zgloś sie do poradni zawodowej.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.