Co się dzieje z ciałem po śmierci?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

anya
0
anya | 7 lat temu | 4194 pkt
Losy naszego ciała po śmierci są uzależnione od tego, co chcemy z nim zrobić. Jeżeli zdecydujemy się na pochowanie - nasze ciało rozłoży się i zostaną same kości, które po pewnym czasie wyschną na proch. Jeśli zdecydujemy się na kremację, nasze ciało zostanie spalone a prochy złożone w urnie. Możemy również oddać ciało na cele naukowe, wtedy wyląduje ono na stołach prosektoryjnych i będzie preparowane przez studentów. Jednym z rozwiazań może być oddanie ciała do testów bezpieczeństwa i będą one wykorzystywane podczas testów bezpieczeństwa samolotów. Niektórzy oddaj swoje ciała do Muzeum, w którym ciała są balsamowane i wystawiane na pokaz aby przybliżyć ludziom tajniki anatomii.
Marjan
0
Marjan | 7 lat temu | 3075 pkt
Jeżeli złożymy nasze ciało w grobie to ulegnie ono rozkładowi. Jednak w tym rozkładzie pomogą mu robaki które zjedzą nasze mięso i resztki ciała. Oczywiście niektóre zakłady pogrzebowe używają specjalnych balsamów aby chronić ciało przed robactwem. Możemy oczywiście spalić nasze ciało, prochy nasze zostaną złożone w urnie, jednak prawo w Polsce nie pozwala na przechowywanie zwłok w domu. Więc urna będzie musiała być złożona w grobie.
natalka117
0
natalka117 | 7 lat temu | 80 pkt
Nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam pytanie, ale jeśli chodzi o procesy fizjologiczne zachodzące w organizmie, to jest ich cały szereg. Jeszcze bezpośrednio przed zgonem następuje tzw. "oczyszczanie się" organizmu i można usłyszeć charakterystyczny "bulgot" lub charczący oddech. To znak, że zbiera się brunatny płyn, który wycieknie przez otwory ciała. Już po śmierci krew przestaje krążyć, spada temperatura, po ok. 2 godzinach następuje sztywnienie, komórki przeprowadzają autolizę.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Jeśli chodzi Ci o naszą fizyczność to jest to dość pewne, że nasze ciało ulega stopniowemu rozkładowi. Nie jest to żadnego typu domysł , a potwierdzona sprawa. Zapewne inaczej ma się z naszą duszą. Tego niestety nie da się powiedzieć na 100%, zresztą co do tego nie mamy żadnej pewności. Chrześcijanie są pewni, że czeka nas życie po śmierci, jak zresztą inne wielkie religie. Natomiast ateiści podają w wątpliwość istnienie życia po śmierci. W każdym bądź razie jest to kwestia wiary.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.