Co to jest i na czym polega krioterapia?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

punix
1
punix | 8 lat temu | 1076 pkt
Krioterapia to leczenie zimnem, polegające na miejscowym lub całościowym chłodzeniu ciała przy pomocy ciekłego azotu. W leczeniu miejscowym dana część ciała schładzana jest do temperatury -185 stopni. Do leczenia całościowego stosuje się specjalne kriosauny lub kriokomory, w których panuje temp -100-160 stopni. Metoda ta, zyskująca dzięki dużej skuteczności coraz większą popularność, wykorzystywana jest w reumatologii, ortopedii, neurologii, zapaleniu żył i żylakach. Znajduje także zastosowanie np. przy uśmierzaniu bólu, skracaniu czasu leczenia kontuzji, czy zmniejszaniu obrzęków.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 5 lat temu | 43850 pkt
Krioterapia jest to zabieg fizjoterapeutyczny, a dokładnie zabieg z zakresu fizykoterapii. Wywodzi się on z termoterapii, czyli leczeniem za pomocą temperatury. W tym wypadku mamy na myśli leczenie za pomocą zimnem. Możemy tutaj zabiegi podzielić na częściowe i całościowe. temperatury ekstremalnego zimna mogą sięgnąć nawet do -200 stopni. Krioterapia jest zazwyczaj stosowana w stanach ostrych - ale nie jest to regułą. Stosowanie krioterapii: zasada PRICE, Kriokomora, itd.
Psiarka555
-2
Psiarka555 | 8 lat temu | 70 pkt
Krótko mówiąc krioterapia jest to leczenie za pomocą zimna, przez zastosowanie lodu lub innej substancji o niskiej temperaturze. Temperatura substancji ma temperaturę przeważnie -100*C. Uzyskuje się ją dzięki zastosowaniu ciekłego azotu. Krioterapia ma za zadanie uśmierzyć ból. Już po 3 minutach po nałożeniu substancji na dany punkt ciała rozpoczyna się działanie przeciwbólowe. Zabieg ten można stosowac tylko na osobach w pełni zdrowych uprawiających sport.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.