Co to jest koszatniczka?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

punix
0
punix | 8 lat temu | 1076 pkt
Koszatniczka to niewielkie zwierzę z rodziny gryzoni (nieco większe od chomika i myszoskoczka). Gatunek ten pochodzi z Chile, gdzie koszatniczki na wolności zamieszkują zbocza Andów. Charakterystyczną ich cechą jest pokryty sierścią ogon zakończony pędzelkiem.
Od kilku lat zwierzęta te stały się popularne do hodowli domowej. Te sympatyczne i inteligentne gryzonie szybko się oswajają i uczą, a obserwacja ich życia jest niezwykle interesująca, dlatego ich posiadanie może sprawić właścicielom wiele radości. W niewoli dożywają ok. 5-9 lat.
jowiszek87
0
jowiszek87 | 8 lat temu | 1543 pkt
Koszatniczka to nazwa pochodzenia łacińskiego Octodon Degus. Jest to gatunek gryzonia należący do rodziny koszatniczkowatych. W naturalnym środowisku zamieszkujący góry na obszarze w Chile. Obecnie sklepy zoologiczne oprócz chomików, świnek morskich, szynszyli i szczurów udostępniają w sprzedaży także koszatniczki. Istnieją różne gatunki koszatniczek. Do najczęściej spotykanych zalicza się: koszatniczkę zwyczajną, nabrzeżną i Bridgesa.
Bohema
0
Bohema | 8 lat temu | 440 pkt
Koszatniczka to mały gryzoń pochodzący z Ameryki Południowej z okolicy Andów. Z racji tego, że są one cukrzykami, są wykorzystywane w laboratoriach do badań nad cukrzycą. Od kilku lat można je już nabyc w sklepach zoologicznych. Długośc życia zwierzątka wynosi międzu 3 a 8 lat. Lubią gryźc wszelaki papier, którym potem wyściełają sobie gniazda. Oprócz tego warto im zapewnic jakieś patyki, najlepiej z drzew owocowych, dzięki którym mogą ścierac sobie nieustannie rosnące zęby.

Koszatniczki są zwierzątkami raczej nieufnymi. Dlatego, aby je przekonac do siebie należy je przekupywac jakimiś smakołykami. W każdym razie nic na siłę.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.