Co to oznacza gdy ktoś daje w prezencie żółte róże?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

punix
1
punix | 8 lat temu | 1076 pkt
Zasady języka mowy kwiatów wywodzą się z epoki romantyzmu, kiedy to nie mogąc wprost wyznać sobie uczuć zakochani przez dobór odpowiednich kolorów i gatunków kwiatów mogli dyskretnie wyrazić swoje emocje. Według ustalonej symboliki żółte róże oznaczają zdradę.
W dzisiejszych czasach jednak mało kto zna i stosuje się do reguł mowy kwiatowej i przy wyborze bukietu kieruje się wyłącznie wewnętrznym poczuciem estetyki. Dlatego też nie należy się zbytnio przejmować ukrytym znaczeniem, a raczej cieszyć pięknem i zapachem prezentu.
Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Istniało wiele możliwości tłumaczenia co oznacza żółty kolor na róży. Większość z nich była niestety negatywna. Pojawiały się takie znaczenia jak zazdrość czy zdrada. Czasem mogło to też oznaczać prośbę o pozostanie wyłącznie w przyjaźni. Dzisiaj jeszcze można spotkać się z inną wersją - mówiącą, że oznacza to prośbę o odwzajemnienie uczucia.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
W dzisiejszych czasach mało kto przywiązuje uwagę do symboliki koloru kwiatów. Osobiście rzadko spotykam osoby, które wiedzą co dany kolor roślinki oznacza. No może oprócz czerwonych. Chyba każdy z nas wie, że symbolizują miłość. Białe mówią o oddaniu i prawdziwym, czystym uczuciu. Jeśli zaś chodzi o kwiaty koloru żółtego to oznaczają one zdradę. Uważam jednak, że nie należy przywiązywać wagi do takiej wymowy, gdyż jak już wcześniej wspomniałam darczyńca zapewne sam nie zdaje sobie z niej sprawy.
Testoviral
0
Testoviral | 4 lata temu | 50 pkt
Żółtego koloru róż rzeczywiście raczej należy unikać, w końcu znaczenie koloru róż nie jest fikcją i kolor każdego bukietu symbolizuje różne rzeczy. Inną kwestią jest świadomość kolorów wśród ludzi, która wg mnie jest znikoma i ogranicza się do białego i czerwonego
0
Większość odpowiedzi już padło, ale tutaj znalazłem dogłębniejsze poruszenie tematu: http://www.twojakwiaciarnia.eu/znaczenie-kolorow-roz-przekonaj-sie-co-mowia-kwiaty/ pozdrawiam – win.rar

– 4 lata temu

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.