Co to znaczy być miłosiernym?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Goszka
0
Goszka | 7 lat temu | 4233 pkt
Miłosierdzie to pojęcie typowe dla religii katolickiej. Ogólnie oznacza ono poczucie chęci niesienia pomocy potrzebującym, litowania się nad osobami, które cierpią. Jest przeciwieństwem obojętności - czyli braku reakcji na cudzą niedolę. Gdy odnosimy pojęcie miłosierdzia do Boga, oznacza ono, że odpuszcza on nam grzechy oraz wybacza nasze nieposłuszeństwo wobec przykazań. W szerszym rozumieniu miłosierdzie można odnieść do przebaczenia, ogólnej ludzkiej życzliwości, wrażliwości oraz troskliwości.
Popiec
0
Popiec | 7 lat temu | 4818 pkt
Miłosierny Jezus to wzór współczesnego chrześcijanina. Wymaga przede wszystkim od siebie, a innym ludziom wybacza ich "człowieczeństwo". Chodzi o to, że ludzie z natury są grzeszni, a Bóg tak ich kocha, że dał życie swojego syna, by ich zbawił i ludzie mogli osiągnąć życie wieczne. Zatem bycie miłosiernych oznacza bezwarunkową miłość i wierność oraz pełne zaufanie ofiarowane Bogu.
peti.88
0
peti.88 | 4 lata temu | 2674 pkt
Być miłosiernym to znaczy być dobrym człowiekiem dla innych ludzi.
Miłosierdzie oznacza dobroć, życzliwość, wierność, łaskę, miłość. Miłosierdzie, to czyn Boga, który się lituje się nad ludzką nędzą, cierpieniem i grzechem.
Miłosierdzie to pochylenie się nad człowiekiem, to zauważenie i zareagowanie na rzeczywiste ludzkie potrzeby, na ludzkie nieszczęście.
Aby być miłosiernym, trzeba najpierw zrozumieć człowieka.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.