Co warto zobaczyć będąc w Wiedniu?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

punix
0
punix | 8 lat temu | 1076 pkt
Wiedeń to jedno z najpiękniejszych miast Europy, na którego zwiedzanie warto poświęcić więcej czasu niż 1-2 dni. Do najważniejszych i najciekawszych obiektów, których nie powinna ominąć żadna wycieczka należą:
Pałac Hofburg,
Maria Theresien Platz z pomnikiem cesarzowej Marii Teresy, wraz z przyległymi muzeami: m.in. Naturhistorisches i Kunsthistorisches
Parlament
Stephansplatz z Katedrą św. Szczepana
ulica Graben
ogród Volksgarten
gmach Opery Wiedeńskiej
Pałac Schönbrunn
Pawilon Secesji wiedeńskiej
warto zobaczyć również niezwykle interesujący obiekt nowszej architektury jakim jest Hundertwasserhaus
jowiszek87
0
jowiszek87 | 8 lat temu | 1543 pkt
Wiedeń to stolica i największe miasto Austrii. Położony jest w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Wiedeń obfituje w zabytkowe kościoły, pałace, muzea i galerie. Kościoły warte zobaczenia to Gotycka Katedra św. Szczepana, Kościół św. Ruprechta, Kościół św. Karola Boromeusza. Najbardziej znane pałace to Pałac Schönbrunn i Belweder. Warto również zwiedzić Pawilon Secesji, a także Muzeum historii sztuki.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Wiedeń to miasto, w którym jest tak wiele atrakcji turystycznych, że nie sposób wymienić wszystkich. Jeśli chodzi o zabytki, lista jest długa, godne zwiedzenia są m.in: Stephanplatz, Katedra św. Szczepana, Hofburg, Pałac Schonbrunn, ratusz, Parlament, Teatr Dworski, Plac Graben i Kolumna Morowa, Krypta Cesarska, Kościół św. Karola Boromeusza, Kirche am Steinhof, Kościół Wotywny, Kościół Minorytów. Wiedeń to również miasto wielu muzeów, które zachwycają swoimi zbiorami, m.in: Belvedere, Muzeum Zygmunta Freuda, Josephinum, Muzeum Historii Naturalnej i Historii Sztuk Pięknych, Muzeum Liechtenstein, Neue Berg Museum, Albertina, Pawilon Secesji czy Muzea Schonburnn. Poza tym warto zobaczyć Dom Hundertwassera, wybrać się na Prater i Czeski Prater, do Wiedeńskiego parku Miejskiego, Ogrodu Zoologicznego Schonburnn oraz na Wieżę Dunaju.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.