Co wpływa na nieregularny okres?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

ania1988
0
ania1988 | 8 lat temu | 604 pkt
Początki miesiączkowania często wiążą się z nieregularnymi okresami. Po około roku od pierwszej miesiączki cykl powinien się ustabilizować a miesiączka pojawiać się regularnie. Pojawienie się okresu kilka dni wcześniej lub kilka dni później nie jest niczym niepokojącym. Czasem jednak okres może być nieregularny, lub zupełnie zaniknąć. Może to być związane z długotrwałą, wyczerpującą dietą,a co za tym idzie utratą masy i wycieńczeniem organizmu, wysokim natężeniem stresu lub chorobą. W tych przypadkach należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.
andromeda877
0
andromeda877 | 8 lat temu | 2300 pkt
Okres powinno się rozpatrywać na płaszczyźnie indywidualnej. Wpływ na to, czy okres jest regularny czy też nie ma bardzo wiele czynników. Należało by wspomnieć na samym początku, że cykl trwający 28 dni to czas, który został w tej kwestii przyjęty za umowny. Każda kobieta miesiączkuje inaczej, także u każdej okres może się pojawiać po różnym czasie. Na pewno zaczynając miesiączkować krwawienie jest nieregularne. U dojrzałej kobiety wpływ na to ma na pewno dieta( podczas intensywnego odchudzania okres może się opóźnić lub w najgorszym wypadku nawet zaniknąć-ale to już skrajne przypadki). Innym czynnikiem jest klimat, nagła zmiana warunków atmosferycznych również może zaważyć na długości cyklu. Następnie należało by wspomnieć o stresie, on też w dużej mierze przyczynie się do opóźnienia okresu.
Smerfetka
0
Smerfetka | 5 lat temu | 31937 pkt
Nieregularne miesiączki to miesiączki, które występują co 36 dni i więcej. O poważnych zaburzeniach mówimy, gdy okresu nie ma przez trzy miesiące. Przyczyn tych zaburzeń może być wiele. Zazwyczaj u źródeł leżą zaburzenia hormonalne. Nieregularny okres jest także objawem poważnych chorób, np. zespołu policystycznych jajników. Może się okazać, że przyczyny mogą być bardziej prozaiczne. Opóźnienie wynikać może z długotrwałego stresu, ze zmian klimatu czy złej diety. Także radykalne odchudzanie się i zaburzenia łaknienia mogą powodować zastopowanie miesiączki.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.