Co wpływa w dzisiejszych czasach na nas ludzi, że odczuwamy szczęście?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Problematyka szczęścia jest bardzo złożona - napisano na ten temat wiele książek. Szczęście jest wartością postrzeganą dość indywidualnie i jego pojęcie może się różnić w zależności od osoby. Jeden człowiek będzie szczęśliwy mając rodzinę, dzieci, inny - posiadając własną firmę, jeszcze inny - realizując swoje pasje. Dla jednych szczęście jest równoznaczne z satysfakcjonującym życiem osobistym, dla innych - zawodowym. Współcześnie możliwości realizacji własnych pragnień są (przynajmniej teoretycznie) niemal nieograniczone - większości z nas nie ogranicza płeć, pochodzenie, status społeczny, jak to było jeszcze w ubiegłym stuleciu.
joannaUP
0
joannaUP | 8 lat temu | 285 pkt
To temat do rozwinięcia na wielogodzinny wykład. Mianowicie wiadome jest że każdej grupie, każdemu z osobna inna rzecz, inne wydarzenia dają szczęście. W XXI wieku dla coraz większej ilości ludzi szczęściem są pieniądze, sława, prestiż nie zauważają oni jak łatwo zacierają się moralne wartości i próby wszelakiego naprawiania świata okładają się kurzem. Jest jednak grupa, a może setki tysięcy ludzi dla których prawdziwym szczęściem jest rodzina, dom, święty spokój przyjaciele. Dla niektórych szczęściem jest uśmiech na twarzy chorego dziecka, szczęście drugiego człowieka, możliwość pomocy bliźniemu.
Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Trzeba rozpoznać, co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Można wybierać z wielu różnych wartości i wydaje mi się, że nie powinno się osądzać osób, których priorytetem jest kariera jako nieczułych i egoistycznych; bo wybrali taką ścieżkę, a nie np. rodzicielstwo. Bardzo przydatną rzeczą, a niestety zanikającą chyba, jest czerpanie przyjemności z niewielkich rzeczy. Drobnych zdarzeń, jak to, że motorniczy w tramwaju zaczeka na nas, albo ktoś ustąpi miejsca, gdy ledwo stoimy na nogach. Warto takie drobiazgi zbierać, a nie czekać na wielkie ogromne źródło szczęścia, bo takowe może nie nadejść.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
To zależy od czlowieka. Na każdego z nas wpływają zupełnie odmienne rzecczy, które sprawiają, że czujemy się szcześliwi. Jednak większość z nas na pierwszym miejscu stawia rodzinę. To dzięki naszym bliskim nasze życie nabiera sensu. Nie mniej ważni są przyjaciele i nasza druga połowa. Każdy z nas potrzebuje akceptacji środowiska i osób, które kochają na i wspierają mimo wszystko. Dla wielu ludzi szczęście jest synonimem pieniędzy, czy kariery zawodowej. Są to dobra nietrwałe, jednak potrzebne w dzisiejszym świecie. Wielu z nas podąża za nimi. Dla innych wyznacznikiem wszczęścia może być religia, czy możliwość spełniania włsnych marzeń; samorelizacja.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.