Co zawiera potas i magnez?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Potas to pierwiastek, który wspomaga działanie układu krążenia, jest dobry na nadciśnienie, czy arytmie serca. Potas zawarty jest przede wszystkim w owocach sytrusowych, bananach, a także suszonych owocach. Poza tym występuje on w ziemniakach i pomidorach. Jeśli zaś chodzi o magnez to jest to pierwiastek, który wspomoże nas w walce z bezsennością, nadciśnieniem, czy ukoi nasze nerwy. Znaleźć go natomiast możemy w surowych warzywach i owowcach, a także gaszy gryczanej, którą lepiej podawać z mięsem, gdyż tłuszcze zwierzęce pomogą w jego wchłanianiu.
xsara
0
xsara | 6 lat temu | 457 pkt
Rola magnezu i potasy to mikroelementy, które potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zarówno nadmiar jak i brak tych pierwiastków w organizmie jest szkodliwy. I tak niedobór potasu prowadzi do uszkodzenia i osłabienia mięśnia sercowego oraz zaburzeń rytmu serca,obniża ciśnienie krwi natomiast nadmiar osłabi akcję serca,powoduje drętwienie i mrowienie kończyn,Potas występuje w owocach cytrusowych, bananach, pestkach słonecznika, liściach mięty, pomidorach i ziemniakach.
Magnez spełnia ważną role w tkankach i płynach ustrojowych.Poprawia on wchłanianie się potasu.Niedobór magnezu prowadzi do niewydolności pracy serca, arytmii,nadciśnienia tętniczego ,depresji.
Najwięcej magnezu zawiera kakao,orzechy, soja,niektóre owoce, kasze,nasiona roślin straczkowych, mak i pieczywo.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.