Co zrobić gdy dziecko gryzie dzieci w przedszkolu?

Mój syn ma 3 lata i gryzie dzieci w przedszkolu tłumacze mu że to boli i tak nie wolno opowiadam do czego służą ząbki ale nie wiem już co robić. Jest bardzo żywy i panie w przedszkolu nie dają sobie z nim rady a uczęszcza tylko półtorej godziny dziennie.
poziomka9090
zapytał 5 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

weriontu
0
weriontu | 5 lat temu | 223714 pkt
Może warto byłoby sprawdzić czy syn nie cierpi na ADHD. Są to typowe objawy nadpobudliwości. Sytuacja jest dość ciężka, ponieważ synek nie reaguje na upomnienia. Może się okazać, że potrzebna będzie pomoc psychologa lub nawet rezygnacja z przedszkola. Może potrzeba użyć takiego argumentu - istnieje szansa, że synek się uspokoi.
Smerfetka
0
Smerfetka | 4 lata temu | 31937 pkt
Najważniejsza w tym przypadku jest rozmowa. W spokojnym miejscu, np. domu postarajmy się wytłumaczyć dziecku, ze jego zachowanie jest niewłaściwe. Używajmy argumentów odpowiednich do jego wieku. Mówmy, że dzieci boli, gdy są przez nie gryzione. Możesz podkreślić, że nikt nie będzie się z nim chciał bawić. Jeśli sytuacja się powtarza zastosuj kary. Koniecznie dostosuj je do wieku i usposobienia swojej pociechy.
ewelina1319
0
ewelina1319 | 4 lata temu | 2513 pkt
Ciężki przypadek :) jeśli nie wystarczy samo wytłumaczenie to trzeba zastosować jakąś skuteczną kare dla dziecka tak aby miało świadomość że to co robi jest złe

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.