Co zrobić jeśli nie dostałem towaru z allegro?

Kotek
zapytał 4 lata temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

anniejacqueline
0
anniejacqueline | 4 lata temu | 5682 pkt
Na pewno nie jest to łatwa sytuacja, bo jeżeli za coś zapłacimy, to oczekujemy, że ten towar do nas dojdzie, w przeciwnym razie powinniśmy podjąć następujące kroki. W pierwszej kolejności należy zwrócić się do sprzedającego z prośbą o przesłanie numeru potwierdzenia nadania przesyłki, najlepiej by było, jakby osoba ta przesłał skan potwierdzenia wydanego na poczcie. Jeżeli takowego nie ma, to można przypuszczać,iż towar w ogóle nie został wysłany i sprzedający nasz oszukał. W takim wypadku piszemy do niego ponowną wiadomość z informacją, że towar nie doszedł i musimy zgłosić sprawę na allegro. Wtedy portal allegro pisze w tej sprawie do sprzedającego i prowadzi postępowanie dowodowe. Zazwyczaj sprawa jest wyjaśniana i sprzedający zobowiązany jest do zwrotu pieniędzy. Jeżeli jest to bardzo duża kwota i nie udało się w powyższy sposób wyegzekwować należności można zgłosić sprawę na policje.
aneczka173
0
aneczka173 | 4 lata temu | 100735 pkt
Niestety jest to dość ciężka sprawa. W pierwszej kolejności musimy skierować sie do sprzedającego z prośbą o dowód wysłania towaru. Niestety często jest tak, że wybieramy tańszą przesyłkę, a więc sprzedający nie będzie miał takiego dowodu. Możemy prosić go o sprawdzenie na poczcie, być może otrzymał zwrotkę. Jeśłi nic nie wyjaśnimi, możemy zgłosić sprawę do serwizu allegro. Wtedy oni skontaktują się ze sprzedającym. Jednak jeśłi i oni nie będą mogli wyjaśnić sprawy, pozostaje nam jedynie skierowanie jej na policję. Niestety allegro nie ponosi odpowiedzialności za towary, które do nas nie dotarły. Może ono jedynie próbować wyjaśnić problem.
elemele
0
elemele | 4 lata temu | 16706 pkt
Przede wszystkim próbować dogadać się ze sprzedającym. Gdy to nie poskutkuję trzeba zgłosić sprawę w policji oraz na allegro. Gry policja w ustalonym terminie nie sprawia, że dostaniemy towar lub pieniądze to allegro zwraca nam wartość zamówienia - wszystko jest opisane w Programie Ochrony Kupujących.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.