Co zrobić jeżeli w sklepie sprzedadzą nam stare mięso?

Kupiłam ostatnio pierś z kurczaka. Kiedy wyciągłam ją żeby przygotować obiad odrzucił mnie smród. Dodatkowo mięso było obślizgłe i strasznie klejące, na rękach zostały mi białe zaschnięte ślady po jego dotknięciu. Co w takim przypadku można zrobić? Gdzie to zgłosić?
lady-margot
zapytał 7 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

norcia
0
norcia | 7 lat temu | 5595 pkt
Jeżeli nie mamy paragonu, nie wiele można zrobić. Jeżeli jednak mamy, możemy np. pójść z nim + towar, do stacji san-epid., który "zrobi nalot" i właściciel/sprzedawca będzie 'miał przechlapane'. To jest najskuteczniejsze, ponieważ ww. san.-epid. po otrzymaniu sygnału od większej liczby klientów, może w ten sposób uratować całą masę osób od ciężkiego zatrucia, czym sprzedający nieświeże lub przeterminowane artykuły spożywcze często w ogóle się nie przejmują /sam tego ani nie je, ani nie serwuje własnej rodzinie/. Nie można też powiedzieć sobie "pewnie miałam pecha" ; a jeżeli san.-epid. czeka właśnie na jeszcze jakieś dowody na złe funkcjonowanie chłodni w tym sklepie lub panujący brud itp.?...Nie wiesz, czy jesteś pierwszym klientem, prawda? Przed pójściem można do san.-epidu np. zadzwonić i umówić się wówczas z konkretnym pracownikiem w konkretnym pokoju, żeby nie błądzić po całym budynku.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Koniecznie trzeba je zwrócić. Nawet jeśli nie mamy paragonu, możemy zaryzykować. Często zdarza się tak, że sprzedawcy wręczają nam nieświeży towar przez pomyłkę. Wtedy newet jeśli nie mamy rachunku, powinni poczuć się do odpowiedzialności i oddać nam pieniądze, bądź wymienić. Miałam już taką sytuację. Jeśli jednak zauważymy, że w danym sklepie robią to notorycznie, sprawę należy zgłosić do sanepidu, tam na pewno zbadają rzecz należycie.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 4 lata temu | 43850 pkt
Niestety, ciężko będzie w tej sprawie coś zdziałać. Zazwyczaj sklepy, i reklamy oszukują nas hasłami, że wszystko jest świeże, zdrowe. Niestety, w rzeczywistości, w większości tak nie jest. Najlepiej próbować w różnych sklepach. Jak już natrafimy na sklep z dobrą żywnością, to warto się go trzymać.
Karo
0
Karo | 2 lata temu | 6354 pkt
Do kierownika sklepu, nie zapomnij o paragonie.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.