Co zrobić żeby buty nie obcierały stóp?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Wszystko zależy od typu butów - jeśli są to buty zimowe, czasem wystarczy założyć grubsze rajstopy czy skarpetkę. W przypadku letnich butów problem jest większy, ale niekoniecznie nie do rozwiązania. Sposobem może być zaopatrzenie się w podkładki żelowe, które - w zależności od potrzeby - poprawiają ułożenie stopy lub chronią wrażliwe miejsca przed obcieraniem (oferuje takie np. Scholl). Warto również stosować talk do stóp - suche stopy są mniej podatne na obcieranie. W przypadku bardzo wrażliwej skóry na stopach trzeba się zastanowić nad rezygnacją z niektórych typów butów, albo pomagać sobie doraźnie plastrami opatrunkowymi.
Dagmara22
0
Dagmara22 | 8 lat temu | 522 pkt
Gdy chcemy uniknąć obtarcia stóp przez nowe buty, lub gdy niestety już nas obtarły, można lekko zamoczyć czystą szmatkę w denaturacie i przetrzeć but od środka (oczywiście w miejscu, które nas uwiera). Innym sposobem na uniknięcie obtarcia jest rozchodzenie buta, na przykład w grubszych skarpetkach. Najlepiej zrobić to w domu.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Najczęściej buty obcierają nas kiedy są nowe, dlatego wtedy należy je jak najbardziej rozchodzić. Warto założyć grube rajstopy bądź skarpetki, dzięki czemu będzie to łatwiejsze. Jeżeli obcierają Cię w butach jakieś dodatkowe twarde elementy np. klamerki, ozdoby itp. możesz je poprostu usunąć, jeżeli nie zniszczysz w ten sposób całego buta. Innym wyjściem są wkładki i plastry do butów, które utrzymują stopy w stabilnej pozycji lub obkleić można nimi miejsce, które nas ociera.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.