Czego nie można robić w ciąży?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

kkkw1
0
kkkw1 | 8 lat temu | 305 pkt
Ciaza to nie choroba wiec mozna robic wszystko z wyjatkiem rzeczy, ktore moglyby zaszkodzic dziecku. Wszystkie leki, ktore przyjmujemy w okresie ciazy powinny byc konsultowane z lekarzem, absolutnie nalezy odstawic uzywki, alkohol, papierosy. Bardzo duzy wysilek fizyczny jest niewskazany.
Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Na pewno nie powinno się podnosić ciężkich rzeczy. Nie jest zalecane korzystanie z solarium oraz z sauny. Słyszałam też, że gorąca woda źle wpływa na ciążę, podobnie jak podczas okresu. Chyba chodzi o możliwość wystąpienia krwotoku, gdyż gorąca woda rozszerza naczynia krwionośne. Należy koniecznie unikać stresów, gdyż może mieć to duży wpływ na dziecko. Czas ciąży jest czasem, gdy kształtuje się mózg dziecka, jego ciało, co będzie miało wpływ na jego późniejszy charakter.
Lennykable
0
Lennykable | 8 lat temu | 61529 pkt
Niewskazane jest w późniejszych miesiącach trzymanie rąk w górze (np. przy zawieszaniu firanek lub myciu okien). Jeśli chcemy, żeby dziecko spało w nocy, również powinniśmy spać, ponieważ dziecko wyczuwa rytm dobowy matki i przyswaja go. Ponadto, przebywanie w hałasie wpływa stresująco na dziecko. Badania wykazały, że często nie może ono spać po wielogodzinnym hałasie. Dlatego też należy zadbać o swój i jego spokój.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.