Czy bieliznę termoaktywną można prać w pralce?

monte
zapytał 6 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

ciociadobrarada
0
ciociadobrarada | 6 lat temu | 6691 pkt
Takich tkanin nie powinno się prać. Wiele osób po prostu taką bieliznę wietrzy, ze względu na to, że podczas prania traci ona swoje właściwości. Taką bieliznę można poddać zabiegowi ozonowania. Jeśli chcesz jednak wyprać, użyj detergentów do prania tkanin oddychających.
Powodzonka,
Ciocia Dobra Rada :)
Smerfetka
0
Smerfetka | 5 lat temu | 31937 pkt
Przed upraniem bielizny zapoznaj się z widniejącymi na niej metkami. Zaleca się pranie takich tkanin w zwykłym, szarym mydle. Ono nie uszkodzi tkaniny ani nie zaburzy jej działania. Nie pierz jej w proszku czy płynie zmiękczającym. Jeśli masz w pralce program sport, to skorzystaj z niego. On nie zniszczy ubrania.
aneczka173
0
aneczka173 | 4 lata temu | 100735 pkt
Takiej bielizny nie możemy prać w pralce. Nawet jeśli nastawimy bardzo małe obroty i mniejszą temperaturę, nie pierzmy jej w pralce, bowiem traci ona swoje cechy. Niektórzy wierzą, że taką bieliznę można jedynie wietrzyć, co moim zdaniem również jest niestosowne. Powinniśmy ją prać, bowiem tylko to jest najbardziej higieniczne. Jednak najlepiej robić to ręcznie i przy użyciu bardzo delikatnych środków piorących. najlepiej zaopatrzyć się w proszki posiadające specjalne atesty- takie, które reklamują się jako proszki dla delikatnej skóry niemowląt.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.