Czy brzuch po porodzie wraca do pierwotnego kształtu?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Amelka795
0
Amelka795 | 8 lat temu | 630 pkt
Ciało każdej kobiety jest skonstruowane inaczej. Po porodzie potrzeba pewnego czasu, aby ciało doszło do formy sprzed porodu. Czasami jednak ten czas wydłuża się do kilku lat. Czasami też ciało nie wraca do swego pierwotnego kształtu nigdy. Ciąża zmienia kobietę i to już na zawsze. Jeśli chcesz aby Twoje ciało było takie, jak sprzed porodu to musisz zacząć ćwiczyć, najszybciej jak się da. Pamiętaj, że przy małym dziecku i tak jest dużo roboty, ale możesz dołożyć do tego jakiś fitness w domu, czy w klubie, krótkie przebieżki, ćwiczenia, czy joga. Sam brzuch spadnie, ale nie tak, jakbyś się tego spodziewała. Musisz dołożyć trochę pracy i na pewno będzie w porządku.
Goszka
0
Goszka | 7 lat temu | 4233 pkt
Wiadomo też, że po ciąży bardzo często powstają rozstępy. Zwłaszcza, jeśli ciąża była ciążą mnogą. Ciało bardzo rozciągnięte prawie nigdy nie wraca do stanu poprzedniego. Niektóre kobiety decydują się na ingerencję skalpela w przywrócenie dawnej urody. Warto na pewno już podczas ciąży dbać o ciało, stosując specjalne kremy dla przyszłych mam, które wzmocnią elastyczność skóry, warto uprawiać łagodne formy ćwiczeń, np. niektóre pozycje z jogi, które nie dość nie naciągną mięśnie i usprawnią samą akcję porodową, to będą mieć świetny efekt również i na skórę po porodzie.
Smerfetka
0
Smerfetka | 5 lat temu | 31937 pkt
Brzuch po ciąży może wrócić do swojego pierwotnego kształtu. Czasem jednak potrzeba na to więcej czasu bądź ćwiczeń. By uzyskać płaski brzuch musisz dbać o swoją dietę. Po połogu warto jest ćwiczyć, by wzmocnić mięśnie brzucha.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.