Czy chrupki kukurydziane tuczą?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Chrupki kukurydziane mają około kalorii w 100 gramach. Napewno są dużo mniej kaloryczne i tłuczące niż chipsy. Nie zawierają też glutenu, co jest dla nich dodatkowym plusem. Jednak przy zakupie trzeba popatrzyć na skład, żeby nie zawierały żadnych dodatków typu sół. Takie prawdziwe, 'czyste' chrupki kukurydziane nie tuczą za bardzo, ale mają za to właściwości zapychające. Jeżeli się ich najemy to po dwóch godzinach zaczniemy odczuwać naprawdę wilczy głód, który może nas pchnąć po bardziej tuczącą przekąskę.
Monis180792
0
Monis180792 | 5 lat temu | 5660 pkt
Takie chrupki są bardzo zapychające, a najgorsze jest to, że kiedy sięgniemy po jeden, to nie możemy potem przestać jeść dalej. Potem jednak dopada nas znowu głód, więc jest to takie kółko zamknięte. Słyszałam, że chrupki te mają składniki rakotwórcze, więc dziwię się rodzicom, że kupują to swoim dzieciom. Nasze społeczeństwo musi być jeszcze bardziej uświadomione co do kwestii żywienia także najmłodszych, szczególnie w biedniejszych rodzinach. Można jeść tanio ale i zdrowo, trzeba tylko chcieć poświęcić więcej czasu na przygotowanie takich dań i przekąsek.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 4 lata temu | 43850 pkt
Oczywiście że tak. Zwłaszcza jak ktoś je nałogowo zjada. Oczywiście, zjedzone raz na jakiś czas, nie przyniosą szkody. Ale jeśli często się inwestuje w nie, to niestety, ale tuczą.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.