Czy ciężko zajść w ciążę?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

anya
0
anya | 7 lat temu | 4194 pkt
W ciążę zachodzi się, gdy komórka rozrodcza męska dostanie się do komórki jajowej. Jest wiele czynników, które dotarcie komórki męskiej utrudniają ale rownież ułatwiają. Jeżeli chcemy zajść w ciążę to najlepiej odbyć stosunek płciowy podczas dni płodnych i próbować. Jeżeli chcemy tego uniknąć to powinniśmy sie zabezpieczać.
gemma
0
gemma | 7 lat temu | 314 pkt
Wbrew przekonaniom - wcale nie tak łatwo zajść w ciążę. I nie sprawdza się tu przekonanie, iż "głupi ma zawsze szczęście", ponieważ wykształceni, odpowiedzialni ludzie o wiele rzadziej zaliczają tzw. wpadki mimo, iż bardzo pragną dziecka.Trzeba pamiętać, że plemniki żyją poza organizmem mężczyzny jedynie 72 godz, zaś i dni płodne owulacja kobiety - to trzy do pięciu dni w całym cyklu. Przed rozpoczęciem starań o dziecko - zanim przyjdzie stres z tym związany - trzeba przede wszystkim zrobić podstawowe badania ginekologiczne.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
To zależy. Zazwyczaj jest tak, że jeśli staramy sie o dziecko to długo nie możemy zajść w upragnioną ciążę. Natomiast jeśli nie czujemy w sobie instynktu macierzynskiego to jest zupełnie odwrotnie. Pomimo dużej ilości niechcianych ciąży, wbrew pozorom dosć ciężko jest znaleść się z stanie błogosławionym. Główną tego przyczyną jest mała ilość dni płodnych w cyklu kobiety. Co więcej dni te u wielu z nas są nieregularne i trudno je przewidzieć.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.