Czy depilowanie maszynką podrażnia skórę? Lepiej wybrać wosk?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

6 odpowiedzi obeznanych

daria22wroc
0
daria22wroc | 8 lat temu | 170 pkt
Depilacja maszynką może w pewnym stopniu podrażnić skórę, aby uniknąć mocnego podrażnienia należy użyć kremu lub pianki do depilacji, zmiękczą one włoski co ułatwi ich usunięcie. Dobrym sposobem jest również ciepła kąpiel przed depilacją, cebulki rozszerzą się i włoski będą miększe. Jeśli chodzi o woskowanie, jest to lepsza metoda pod względem długotrwałości efektu, minusem jest tu ból podczas depilacji i cena (polecam depilację w gabinecie gorącym woskiem co daje lepsze efekty niż samodzielna w domu, woskami dostępnymi w drogeriach) plusem jest długo utrzymujący się efekt, bez wrastających włosków.
AnnA
0
AnnA | 8 lat temu | 1572 pkt
Odnosząc się do artykułu wyżej, w przypadku depilacji woskiem mogą wystąpic działania niepożądane takie jak wrastanie włosków, choc jest to możliwe także po goleniu, ale wosk zwiększa prawdopodobieństwo przypadłości, bo wyrywane włoski mogą odrastac od razu pod skórę. Zwłaszcza jeśli u kobiety występuje taka tendencja. Warto więc po depilacji podczas mycia wykonywac okrężne ruchy gąbką. Z kolei do golenia należy stosowac odpowiednie ostrza zwłaszcza jeśli mamy wrażliwą skórę.
mysiogon
0
mysiogon | 8 lat temu | 790 pkt
Stosowana co dwa-trzy dni depilacja maszynką może doprowadzić do podrażnienia skóry. Żeby chronić się przed podrażnieniem najlepiej używać specjalnych preparatów do golenia jak pianki, żele lub kremy. Na rynku występuje duża liczba zróżnicowanych maszynek, warto wybrań droższą maszynkę z kilkom ostrzami, ponieważ goli ona dokładniej. Poza tym można stosować też kremy łagodzące po depilacji. Wosk jest rozwiązaniem wymagającym dużo więcej czasu i pieniędzy. Jednokrotna depilacja woskiem nie usuwa wszystkich włosów. Po około tygodniu trzeba ją powtórzyć. Poza tym depilacja woskiem jest dużo bardziej bolesna i powoduje wrastanie włosków w skórę.
varmiann
0
varmiann | 8 lat temu | 1659 pkt
Ja mam najlepsze nogi po maszynce jednak na bardzo krótki okres czasu. PO depilatorze występują u mnie krostki więc odpada. Ja się zastanawiam teraz czy przypadkiem nie zdecydować się na depilacją laserową by na znacznie dłuższy okres czasu mieć spokój z włoskami. Czy może któraś z was robiła, warto?
rita
0
rita | 8 lat temu | 540 pkt
Czy warto? Myślę, że to bez sensu pytanie :P jeśli odpowiedzią jest fakt, że włosów się pozbywasz praktycznie na zawsze to chyba wiadomo, że warto. Ja robiłam sobie zabieg w studio laser w warszawie, po 3 zabiegach nie mam juz wloskow. Teraz bikini jeszcze chce :)
arleena36
0
arleena36 | 6 lat temu | 2548 pkt
Depilując się maszynką możesz się zaciąć lub w istocie podrażnić skórę, ale to kwestki Twojej uwagi i jakości maszynki. Wosk najlepiej robić u kosmetyczki, żeby uniknąć poparzenia się. Wosk na zimno odradzam jako zupełnie nieskuteczny. Jak chcesz jakąś "głębszą" depilację przeprowadzać w domu to użyj pasty cukrowej, dostępna w internecie na aukcjach.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.