Czy "głodówka" jest skuteczną metodą odchudzania?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

5 odpowiedzi obeznanych

debacchatio
0
debacchatio | 8 lat temu | 167 pkt
Wszelkie metody typu "głodówki" są złym wyborem dla naszego organizmu, który przeżywa szok. Pozbawiamy się wtedy niezbędnych wartości odżywczych (węglowodany, białka, tłuszcze), które są niezbędne do funkcjonowania. W dłuższym okresie możemy zapaść na anoreksję. Jeśli chcemy zdrowo i skutecznie schudnąć, nie tracać jednocześnie sił zmniejszajmy stopniowo rację posiłków, jedzmy regularnie, a każdym dniem mniej. Nie musimy wtedy rezygnować np. ze słodyczy, które w niewielkich ilościach również są organizmowi niezbędne. Należy też pamiętać, by pić dużo wody.
jadzka21
0
jadzka21 | 8 lat temu | 1840 pkt
Głodówka nie jest dobrym sposobem, aby schudnąć. Początkowo rzeczywiście stracimy trochę na wadze, ale później nasz organizm zwolni swój metabolizm, gdyż dostanie od nas sygnał, iż należy zacząć oszczędzać energię. Lepszym sposobem jest natomiast jedzenie często - 5-6 posiłków dziennie, ale niewielkich. Wtedy rozpędzamy nasz metabolizm i organizm szybciej spala zaległą tkankę tłuszczową. Oczywiście trzeba dużo pić. Najlepiej wody mineralnej niegazowanej.
Lennykable
0
Lennykable | 8 lat temu | 61529 pkt
Głodówka jest skutecznym sposobem na oczyszczenie organizmu. Jednak to raczej kiepski pomysł dla tych, którym bardzo zależy na schudnięciu. Natychmiast po rozpoczęciu jedzenia waga wraca do poprzedniego stanu, a nawet czasem większego, z powodu wspomnianego wcześniej spowolnienia metabolizmu. Dobrze jest więc wykorzystywać głodówkę z powodów zdrowotnych, a nie dietetycznych.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Głodówka nie jest dobrą formą na odchudzanie. Jest to poprostu nieskuteczne ponieważ niejdząc nie schudniesz wcale! A dlaczego? Ponieważ nie ma takiej siły aby nic nie jeść przez długi czas, a narastający głód spowoduje, że w końcu zapchamy się jedzeniem. Jeśli nie jemy organizm się osłabia i spada szybkość przemiany materii.
Dlatego od niejedzenia lepsze i co najważniejsze - przynoszące efekty - jest jedzenie. I to częste. Trzeba ustalić sobie odpowiednią dietę. Wyrzucić z jadłospisu cukry i węglowodany. Zrezygnować ze smażonych rzeczy na rzecz np. grillowanych. Są smaczniejsze, zdrowsze i mają o wiele mniej kalorii. Do woli można jeść sałaty różnego rodzaju, a pozostałe posiłki komponujmy z rozsądkiem. I pamiętać trzeba o piciu wody, najlepiej niegazowanej z sokiem ze świeżej cytryny. Niskokaloryczne i częste jedzenie - oto najlepszy sposób aby schudnąć.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 5 lat temu | 43850 pkt
Nie. Głodówka to najgorszy sposób na odchudzanie. Podczas takiego sposobu odchudzania, człowiek, zamiast skupić się na codziennych sprawach, tylko ciągle myśli o tym, że jest głodny. Jest dużo lepszych i skuteczniejszych metod odchudzania. Można stosować wiele diet. Można również uprawiać różne ćwiczenia fizyczne. To jest tak naprawdę najlepszy sposób na odchudzanie.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.