Czy gołębie sąsiada mogą robić co chcą?

Gołębie sąsiada brudzą na mojej działce (pióra, obesrane dachy itd.) Jest to osiedle domków w mieście, budynek od budynku ok. 15 m. oddalony. Sąsiad ma garaż murowany, a syn urządził tu sobie gołębnik.
Gołębiarz sam tu nie mieszka, to syn sąsiada i mieszka w blokach 600 m dalej. Nie wiem jak do tego podejść, kilka razy zwracałem już uwagę wł. gołębi, ale odpowiedzią jest tylko głupawy uśmieszek na ustach. Mieszkałem kilka lat na zachodzie europy i tam takich rzeczy nie ma, jakakolwiek uciążliwa hodowla w mieście jest zabroniona. Ten człowiek otwiera po prostu rano gołębnik i idzie do pracy, a ptactwo cały dzień robi co chce i gdzie chce. 21 wiek, a nadal śmietnisko pod nosem i nie ma na to prawa...., - czy może jest ?
pozdrawiam
waldomi
zapytał 4 lata temu

oceń

1 odpowiedź obeznanych

weriontu
0
weriontu | 4 lata temu | 223714 pkt
Na pewno nie da się zmusić gołębi by nie latały, nie hałasowały i nie brudziły - takie są uroki gołębników. Nie ma zakazu hobbystycznej hodowli gołębi w miastach. Można przyczepić się do tego, że sąsiad nie ma budynku gospodarczego dla gołębi, a garaż - tak nie może być. Dodatkowo budynek gospodarczy musi znajdować się minimum 3 metry od ogrodzenia - jeśli garaż jest bliżej to też możesz to zgłosić do urzędu miasta lub gminy. Jeszcze inną metodą jest zgłoszenie sprawy hałasu i nieczystości zostawianych przez gołębie do sanepidu. Inspektorzy podejmą interwencję, sprawdzą ilość ptaków i warunki w jakich żyją, a dodatkowo sprawdzą co sąsiad robi z odchodami.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.