Czy hemoroidy są uleczalne?

anonim
zapytał 6 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

fajczarz
0
fajczarz | 6 lat temu | 2136 pkt
Tak. Stosuje się maści (i inne środki farmakologiczne), albo zabiegi chirurgiczne czy operacje.
Pomaga również chodzenie i bieganie (NIE jazda rowerem).
agaha
0
agaha | 6 lat temu | 36542 pkt
Owszem hemoroidy są uleczalne. W ich zwalczaniu stosuje się odpowiednie maści, kremy lub czopki. W niektórych przypadkach wymagane jest chirurgiczne usunięcie. Jednak większość z nich usuną dostępne w aptece preparaty.
kawojt
0
kawojt | 3 lata temu | 15906 pkt
Guzki krwawnicze, potocznie hemoroidy, ma każdy z nas. Wyglądają jak poduszeczki wypełnione krwią i pełnią niezwykle ważną funkcję.
Guzki mogą przytrafić się niezależnie od wieku. Sprzyja im siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej (powoduje zaburzenie ciśnienia w układzie żylnym w okolicy odbytu). Cierpią na nie osoby jeżdżące konno, ślęczące przy komputerze, kolarze, kierowcy.
Winna jest także zła dieta. Niewystarczająca ilość błonnika (warzywa, owoce, grube kasze, pieczywo razowe) i za mało płynów prowadzą do zaparć i zmuszają jelita do większej pracy. Wówczas w trakcie wypróżniania dochodzi do rozciągnięcia błony śluzowej okolic odbytu.
Leczenie hemoroidów zależy od zaawansowania choroby. W każdym stadium zalecane jest picie 2–2,5 litra płynów dziennie oraz zbilansowana dieta. We wszystkich postaciach choroby lekarz może zalecić tabletki o działaniu przeciwzapalnym, które zmniejszają świąd i obrzęki i opóźniają rozwój guzków, a także maści, kremy, czopki i żele o podobnym działaniu.
„Gumkowanie” albo metoda Barrona to najczęściej stosowany dziś zabieg w leczeniu hemoroidów II i III stopnia, polegający na założeniu na nasadę guzka gumowej opaski (pierścinia), która odcina dopływ krwi do niego. Na skutek tego guzek obumiera i w ciągu 7–10 dni odpada.
Skleroterapia to sposób leczenia głównie małych hemoroidów. Pod śluzówkę wokół powiększonego guzka wstrzykuje się specjalny preparat (np. w postaci pianki), który powoduje powstanie zakrzepu w miejscu podania leku. Niedożywiony guzek odpada.
Również w leczeniu stosuje się laseroterapię.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.