Czy istnieje sposób permanentnego pozbycia się owłosienia?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Tak, jak najbardziej. Takim sposobem jest depilacja laserowa lub IPL, która polega na trwałym zniszczeniu włosa wraz z cebulką, dzięki czemu włos się nie odnowi. Zabieg bazuje na efekcie fototermolizy, która polega na niszczeniu mieszków włosowych przez energię cieplną. Warto jednak podkreślić, że depilacja tego typu wymaga powtórzenia zabiegów (przynajmniej kilkukrotnie), gdyż niszczone są wyłącznie włosy znajdujące się w jednej z trzech faz wrostu, zaś pozostałe - nie. Aby skóra była gładka należy odczekać do osiągnięcia odpowiedniej fazy wzrostu przez pozostałe włosy do momentu, kiedy wszystkie zostaną usunięte.
varmiann
0
varmiann | 8 lat temu | 1659 pkt
Ja teraz poważnie zastanawiam się nad trwałym usunięciem włosków. Interesuje mnie na jaki okres w rzeczywistości zostają usunięte te włosy bo chyba to nie działa to na stałe, prawda? Czy któraś z Was robiła już taki zabieg, warto?
rita
0
rita | 8 lat temu | 540 pkt
Tu na stronie: http://www.studiolaser.com.pl/PL/depilacja_laserowa.html jest napisane, że włoski usuwane są na stałe. Faktycznie tak jest bo po prsotu laser wypala cebulki z których wlosy juz nie rosną. Nogi nie sa idealnie gladkie bo laser nie wychwyci ci wszystkich wloskow, ale to zostaja taki mega malutkie i biale

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.