Czy Madagaskar to wyspa?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

punix
1
punix | 8 lat temu | 1076 pkt
Tak, Madagaskar jest wyspą leżącą na Oceanie Indyjskim. Od kontynentu afrykańskiego oddziela ją Kanał Mozambicki. Jest to największa afrykańska i czwarta co do wielkości na Ziemi wyspa. Jej teren wraz z mniejszymi dookolnymi wyspami zajmuje państwo Madagaskar ze stolicą w Antananarywie.
mbzyk12
0
mbzyk12 | 8 lat temu | 140 pkt
Wyspa to teren który ze wszystkich stron otoczony jest wodą. Madagaskar nie ma żadnego połączenia lądowego z Afryką toteż jest wyspą. Madagaskar leży na Oceanie Indyjskim. Zamieszkują ją różne unikatowe okazy zwierząt.
jowiszek87
0
jowiszek87 | 8 lat temu | 1543 pkt
Madagaskar to wyspa położona w zachodniej części Oceanu Indyjskiego w południowo-wschodnim wybrzeżu Afryki. Madagaskar jest czwartą w kolejności największa wyspą na świecie. Na Madagaskarze występują takie strefy roślinne jak suche lasy podrównikowe znajdujące się na północy, a w centrum i na południu sawanny. Na Madagaskarze ludność zajmuje się hodowlą i pasterstwem, uprawą plantacji roślin tropikalnych. Pojawia się także rolnictwo prymitywne, zbieractwo i myślistwo.
lady-margot
0
lady-margot | 8 lat temu | 77201 pkt
Madagaskar to wyspa, ale także państwo. Wyspa Madagaskar leży na Oceanie Indyjskim, oddzielona od kontynentu Afryki cieśniną Kanał Mozambicki o szrokości 422 kilometrów. Jest czwartą pod względem wielkości wyspą świata (zaraz po Grendlandii, Nowej Gwinei i Borneo) i największą wyspą Afryki. Jej powierzchnia to 587 tysięcy kilometrów kwadratowych. Powstała wskutek oddzielenia się od kontynentu afrykańskiego w górnej jurze, około 150 milionów lat temu. Długotrwała izolacja sprzyjała wykształceniu się specyficznych gatunków roślin (lasy podzwrotnikowe, monsunowe, sawanna i liczne gatunki endemiczne) oraz zwierząt (Kraina Madagaskarska). Na Madagaskarze i przybrzeżnych wyspach leży państwo Madagaskar.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.