Czy można mieć okres i równocześnie być w ciąży?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
1
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Po pierwsze należy odróżnić normalny cykl menstruacyjny od plamienia lub krwawienia, wywołanego zupełnie innymi czynnikami. Może być szereg przyczyn krwawienia czy plamienia w czasie ciąży: podczas zagnieżdżania się jaja płodowego w ścianie macicy (normalne i nie wpływające na rozwój ciąży), poronienie, czyli zakończenie ciąży przed 22-gim tygodniem (obfite, bolesne krwawienia), nadżerka szyjki macicy (w środkowych miesiącach ciąży, zwykle skąpe i niegroźne), problemy z łożyskiem i różne choroby i nieprawidłowości w obrębie układu rozrodczego. Jeśli krwawienie jest silne należy natychmiast zasięgnąć pomocy lekarskiej.

Ponadto w czasie ciąży u niektórych kobiet pojawia się plamienie lub krwawienie w dniach, kiedy wystąpiłaby miesiączka, gdyby kobieta nie zaszła w ciążę. Zwykle jest mniej obfite, niż "normalna" miesiączka, ale może być porównywalne z miesiączkowaniem z okresu sprzed zajścia w ciążę. Dolegliwości związane z miesiączką mogą być identyczne u ciężarnej. U niektórych kobiet "miesiączka" w czasie ciąży może występować nawet do 3 miesiąca ciąży (znane są przypadki występowania miesiączki nawet później), ale zdarza się to bardzo rzadko.
Dagmara22
0
Dagmara22 | 8 lat temu | 522 pkt
Odpowiedź brzmi: TAK. Można mieć okres i być równocześnie w ciąży. Oczywiście nie są to przypadki nagminne. Zdarza się jednak, że kobiety nawet do trzeciego miesiąca ciąży miewają regularny okres. Nie musi to wcale świadczyć o jakichkolwiek nieprawidłowościach w przebiegu ciąży. Niemniej, jeśli taka sytuacja ma miejsce to należy jak najszybciej udać się do dobrego lekarza ginekologa.
meditativerose
0
meditativerose | 8 lat temu | 410 pkt
Oczywiście, że jest to możliwe. Nie zawsze okres wygląda tak samo jak przed ciążą, zazwyczaj są to raczej plamienia, i nie jest określone ile może trwać. Są przypadki, że i całą ciążę. Nie da się jednak pomylić okresu z krwawieniem w czasie ciąży :)
Smerfetka
0
Smerfetka | 5 lat temu | 31937 pkt
Nie można. Okres to złuszczanie się nabłonka, który nie przyjął komórki jajowej zapłodnionej przez mężczyzne. Gdy kobieta jest w ciąży nie może więc mieć okresu, bo już jest zapłodniona, wstrzymana jest owulacja i menstruacja. Może jednak dojść do krwawienia z różnych przyczyn. Nigdy nie będzie to jednak okres.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.