Czy można na stałe wyjść z uzależnienia?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

6 odpowiedzi obeznanych

andromeda877
1
andromeda877 | 8 lat temu | 2300 pkt
Podobno jak się chce to wszystko można. I faktycznie każde ograniczenie, które stoi na przeszkodzie przeciętnemu człowiekowi jest możliwe do "przeskoczenia". W wielu przypadkach liczy się determinacja i siła woli. Niektórzy twierdzą, że aby pozbyć się jednego nałogu to trzeba go zastąpić drugim, byle tylko ten drugi wyszedł nam bardziej na dobre niż ten poprzedni. Jednak najważniejszy jest tu upór,wytrwałość, silna motywacja i dążenie do celu za wszelką cenę
OMAR
1
OMAR | 8 lat temu | 25 pkt
można wyjść z każdego nałogu- póki jednak bedziesz niepijącym alkoholikiem, niebiorącym narkomanem, czy niegrającym hazardzistą to nigdy z tegoo nie wyjdziesz...bardzo uważaj na to, by nie trafić na ludzi, którzy wymagają od ciebie właśnie traktowania siebie jako alkoholika czy narkomana...tym sie nie jest do końca życia..wystarczy dobra motywacja i dobra pomoc- ludzie uzależnieni nie mają woli wogóle... byłem narkomanem przez kilkanaście lat- wyszedłem z tego, założyłem rodzinę, zostałem ojcem,skończyłem studia, STU, a teraz pomagam innym z tego wyjść- i ci ludzie z tego wychodzą!!! TO JEST MOŻLIWE
norcia
0
norcia | 7 lat temu | 5595 pkt
Ponad 24 lata paliłam papierosy, nie wyobrażałam sobie bez nich życia, większość czasu spędzałam na wymyślaniu sposobów wyjścia z nałogu, aż w końcu się udało. Istnieje coś takiego natomiast, jak skłonność do nałogów. Bardzo rzadko ktoś uzależniony jest tylko od jednej substancji. Często palacz jest też namiętnym kawoszem; narkoman - alkoholikiem; alkoholik - palaczem. Wszystko zależy też od dawki, od jakiej jest się uzależnionym. Ja paliłam dziennie 10, a w wyjątkowo nerwowych chwilach - 18 papierosów. Znam i takich, którzy palą po 40 sztuk. Tym ostatnim jest na pewno trudniej rzucić. Od razu się nie da, ale stopniowo - oczywiście. Nie palę od prawie 10 lat i kompletnie mnie ne ciągnie.
rita
0
rita | 7 lat temu | 540 pkt
Ja znam kilka osób, które dawniej były bardzo silenie uzależnione od papierosów. Teraz nie palą od kilku lat i twierdza , że w ogóle nie ciągnie ich do nich. Nawet w sytuacjach kryzysowych się nie poddają i nie sięgają po papierosy.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Jasne, że można. Jednakże w większości przypadków potrzebna jest bardzo mocna motywacja i silna wola. Niejednokrotnie osoba uzależniona nie jest sobie w stanie sama poradzić z nałogiem i potrzebuje pomocy oraz wsparcia innych - zaczynając od bliskich jej osób, po specjalistów. Istnieją fundacje, stowarzyszenia, instytucje itp, które oferują pomoc w wyjściu z uzależenienia, jednak sama osoba uzależniona musi tą pomoc przyjąć. Jest to niejednokrotnie trudne, ale żadna osoba z nałogiem nie jest skazana na ten nałóg do końca życia - z każdego uzależnienia można się wyleczyć.
AnnA
-1
AnnA | 8 lat temu | 1572 pkt
Można stac się niepalącym palaczem, niepijącym alkoholikiem, czy też nie biorącym narkomanem, ale nie jest możliwe całkowite wyzbycie się nałogu ze względu na psychiczne uwarunkowania tego schorzenia. Ponadto w walce z uzależnieniem trzeba wykazac się niesamowicie silną wolą, konsekwencją, zdyscyplinowaniem. Co więcej sama osoba uzależniona musi wyrazic chęc pozbycia się nałogu, w przeciwnym razie wszelkie działania ze strony otoczenia nie będą skuteczne.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.