Czy można poprawić wyniki z matury poprzez ponowne podejście do egzaminu?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

5 odpowiedzi obeznanych

punix
0
punix | 8 lat temu | 1076 pkt
Tak, chcąc poprawić wyniki z matury, można podejść ponownie do egzaminu w kolejnych latach. Jest to możliwe zarówno dla osób, które nie zdały egzaminu (nie otrzymały świadectwa dojrzałości), jak i dla tych które po prostu potrzebują uzyskać większą ilość punktów. Możliwa jest także zmiana poziomu egzaminu (z podstawowego na rozszerzony), jak również zdawanie nowych przedmiotów dodatkowych. Aby przystąpić ponownie do egzaminu maturalnego należy w odpowiednim terminie złożyć deklarację maturalną u dyrektora ukończonej szkoły średniej.
Bohema
0
Bohema | 8 lat temu | 440 pkt
Jest to możliwe. Wystarczy iść przed końcem września do swojej szkoły i wypełnić wniosek (można również go wydrukować ze strony OKE i zanieść wypełniony). Potem następnie trzeba (bodajże w styczniu) podpisać ostateczną deklarację. Co ważne nie jest obowiązkowa wówczas matura próbna odbywająca się w listopadzie. Idziemy dopiero w maju na właściwy egzamin.
onka89
0
onka89 | 8 lat temu | 3391 pkt
Oczywiście, że można. Przede wszystkim, jeśli chcę się poprawić wyniki matury, trzeba przyłożyć się do nauki :). Aby ponownie zdawać maturę, trzeba złożyć ostateczną deklarację w szkole, w której chce się zdawać deklarację. Później należy uczyć się do maja, i wystarczy poprawić wynik na maturze. ;)
szabu
0
szabu | 8 lat temu | 6398 pkt
Jak najbardziej. Maturę można poprawiać przez 5 kolejnych lat od pierwszej, zarówno niezdaną jak i w celu poprawienia wyniku. Wniosek o ponowny egzamin składa się w szkole, którą się ukończyło, w terminie do 30 września. Szkoła zgłasza wtedy poprawiającą osobę do OKE. Można zdawać przedmioty na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, również matury ustne.
patrycjao19
0
patrycjao19 | 8 lat temu | 3382 pkt
W ciągu 5 lat od podejścia po raz pierwszy do egzaminu maturalnego można go poprawić. Obecnie należy do końca września złożyć wstępną deklarację maturalną w szkole, którą się kończyło. Następnie w okolicach lutego należy potwierdzić swoją chęć do pisania matury. Potem już wystarczy "tylko" bardzo dobrze przygotować się do egzaminów i przyjść na nie w wyznaczone dni maja. Możliwa jest poprawa (lub pisanie uzupełniające matury) na poziomach podstawowym i rozszerzonym. Ustną maturę również można poprawić (lecz nie liczy się ona w żadnych podaniach o przyjęcie na wyższe uczelnie)

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.