Czy można tresować kota?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

juzinka
0
juzinka | 8 lat temu | 185 pkt
Kot jest bardzo inteligentnym zwierzęciem i zarówno jak psa można go nauczyć kilku komend. Jest to dość trudne zadanie jednak przy odrobinie cierpliwości i odpowiedniego podejścia jesteśmy w stanie nauczyć naszego kota takich komend jak - zostań na swoim miejscu, siad, aport. Pomocnym w szkoleniu naszego ulubieńca może być tak zwany kliker( dostępny np. w sklepach internetowych ). Tresura przy użyciu tej metody polega na pozytywnych skojarzeniach. Za każdym razem kiedy kot zachowa się zgodnie z naszym oczekiwaniami nagradzamy go kliknięciem i podaniem smakołyku. W szybkim czasie samo kliknięcie będzie oznaczało dla zwierzaka pochwałę i będzie można ograniczyć nagrody w postaci smakołyków. Nauka pozostania w miejscu polega na wymówieniu komendy i odczekaniu 2 sekund w czasie których kot nie opuści swojego miejsca. Po upłynięciu tego czasu nagradzamy kotka. Stopniowo zwiększamy czas w którym ma on zostać na swoim miejscu. Pozwala to na zrozumienie naszemu przyjacielowi na czym dana komenda polega.
meditativerose
0
meditativerose | 8 lat temu | 410 pkt
Kota można przyzwyczaić do pewnych nawyków, jednak jeśli on sam nie zechce się czegoś nauczyć, trudno jest go do czegoś zmusić. Efekt będzie niestety odwrotny od zamierzonego. Dobrocią i przekupstwem jednak można coś zdziałać.
norcia
0
norcia | 8 lat temu | 5595 pkt
Kot jest - ogólnie rzecz biorąc - niewytresowalny. Robi co chce, kiedy chce i gdzie chce; jedynie korzystania z kuwety można go z powodzeniem nauczyć; a poza tym kot nie jest do tresowania , ale do KOCHANIA. Każdy, kto pomylił psa z kotem ma namacalne ślady na swych rękach... :)

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.