Czy mozna zajść w ciążę dzień po okresie?

anonim
zapytał 6 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

weriontu
0
weriontu | 6 lat temu | 223714 pkt
Teoretycznie zajście w ciążę jest wtedy możliwe. Dzień po okresie powinny być jeszcze dni nie płodne, nigdy nie możemy mieć jednak co do tego pewności. Od każdej reguły zdarzają się przecież wyjątki, to samo dotyczy tej kwestii. Najlepiej nie ryzykować i po prostu zabezpieczać się nie tylko w dni płodne ale także w te teoretycznie nie płodne. Nigdy nie wiemy czy akurat tego miesiąca nasz organizm pod wpływem jakiegoś czynnika (np. leków) nie dopuści do dni płodnych w innym terminie niż powinien.
AgnieszkaKrakow
0
AgnieszkaKrakow | 3 lata temu | 5241 pkt
Precyzyjne określenie dni płodnych u kobiety jest możliwe tylko wtedy, kiedy ma ona bardzo regularne miesiączki. A nawet wtedy jest to obarczone dość dużym prawdopodobieństwem błędu, gdyż bardzo wiele czynników powoduje zaburzenia miesiączkowania ( np. stres, zmiana trybu życia, leki, szybka zmiana masy ciała, długotrwałe przemęczenie).
Zasada jest taka, że owulacja, czyli uwolnienie komórki jajowej występuje zawsze 14 dni przed kolejną miesiączką. Jeśli więc przykładowo kobieta ma cykl 30 dniowy to w 16 dniu występuje u niej owulacja. Trzeba pamiętać, że z uwagi na to że komórka jajowa może być zapłodniona przez cały czas jej "podróży" jajowodem oraz że plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet 5-6 dni to w ciążę można zajść nawet współżyjąc 5-6 dni przed owulacją oraz nawet do 8-9 dni po owulacji. Odpowiadając na Twoje pytanie, możesz zajść w ciążę dzień po okresie, jeśli Twoje cykle są dość krótkie (poniżej 30 dni), masz długie miesiączki (np 6-7 dni), Twój partner jest młodą osobą (dłuższa przeżywalność plemników).
KnowItAll
0
KnowItAll | 2 lata temu | 2600 pkt
W ciążę można zajść nawet w trakcie okresu. Kobiety mają określone cykle dni płodnych i niepłodnych, jeżeli chce się wiedzieć jak wyliczyć dni płodne to można poszukać o tym informacji, ale tak naprawdę nic nie jest wykluczone i nawet w czasie cyklu teoretycznie bezpłodnego ciąża jest możliwa. Dlatego też nie powinno się kierować określeniami "dni płodne - dni niepłodne" i mimo wszystko pamiętać zawsze o zabezpieczeniu, jeżeli chce się uniknąć wpadki.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.