Czy noszenie komórki w kieszeni może powodować u mężczyzn bezpłodność?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Amelka795
1
Amelka795 | 8 lat temu | 630 pkt
Nie ma jeszcze dokładnych badań naukowych na ten temat. Powszechnie jednak wiadomo, że komórki wydzielają sporo nieprzyjaznego dla ludzi promieniowania. Nie zaleca się mężczyzną noszenia komórki w kieszeni spodni, bo może mieć to istotny wpływ na jego płodność. Jeśli już jednak mężczyzna musi koniecznie nosić komórkę w kieszeni, to niech to robi klawiaturą do ciała, a nie odwrotnie! Całą prawdę o komórkach poznamy niestety za kilka lat, kiedy będą przeprowadzone wystarczające badania i obserwacje.
lady-margot
0
lady-margot | 8 lat temu | 77201 pkt
Generalnie nie jest to udowodnione, jednakże badania wykazują, że fale oraz promieniowanie wytwarzane przez telefony komórkowe, są szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Nie zaleca się zatem mężczyzną noszenia komórek w spodniach, ale też pojawiają się głosy, żeby ani kobiety ani mężczyźnie nie nosili telefonów blisko serca, np. w kieszeni marynarki czy na smyczy. Praktycznie kobiety są w lepszej sytuacji, bo mogą uniknąć trzymania komórki w pobliżu ciała i wrzucić go do torebki. Gorzej w przypadku mężczyzn, ponieważ oni rzadko mają możliwość wrzucenia komórki, chociażby do teczki i zawsze trzymają je w kieszeni, co niestety nie jest korzystne dla zdrowia.
fajczarz
0
fajczarz | 7 lat temu | 2136 pkt
Tak, powoduje.
Mówienie o tym, że tego nie udowodniono to bzdury wynikające z tego, że te badania finansują producencji telefonów, bądź operatorzy komórkowi.
Szkodliwe jest też przykładanie telefonu do głowy i trzymanie przy sercu.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.